Remis w ostatnim meczu domowym na Suzuki Arenie

W meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce zremisowała 1:1 z Widzewem Łódź. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jacek Podgórski, a trafienie dla gości zanotował Karol Czubak.

Pierwszą groźną akcję w spotkaniu przeprowadzili goście, jednak strzał głową Karola Czubaka finalnie trafił tylko w słupek bramki Marceliego Zapytowskiego.

Zespół z Łodzi starał się przeważać na boisku, ale Korona nie pozostawała dłużna rywalowi i szukała swoich szans w szybkich kontratakach.

W 28. minucie Marcin Szpakowski stanął przed szansą powiększenia swojego dorobku bramek w Żółto-Czerwonych barwach. Niestety jego strzał minął słupek bramki gości po zewnętrznej stronie. Chwilę później ze skrzydła do środka pola wbiegł z futbolówką Jakub Łukowski, ale jego próba pokonania golkipera rywali nie powiodła się.

W 41. minucie meczu faulowany w polu karnym był Jacek Kiełb. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jacek Podgórski i minutę później pewnym strzałem trafił do siatki obok interweniującego bramkarza Widzewa.

Arbiter główny zakończył pierwsze 45 minut bez doliczania dodatkowego czasu. Wynik nie uległ zmianie i gospodarze schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania Zapytowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawłem Tomczykiem, jednak kielecki golkiper zachował zimną krew do samego końca i skracając kąt strzału przeciwnika udaremnił jego próbę celnego trafienia.

Mecz stał się bardziej zacięty, a obie strony starały się przejąć kontrolę nad pojedynkiem. Goście próbowali odrobić stratę jednej bramki i doprowadzić do remisu, ale piłkarze Korony nie pozwalali im na stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla swojej bramki. Żółto-Czerwoni nastawili się na szybkie kontrataki oraz rozbijanie ataków rywali w pierwszej fazie ich powstawania.

W 86. minucie meczu Karol Czubak doprowadził do wyrównania. Nie pilnowany czekał na podanie w polu karnym gospodarzy, a kiedy otrzymał futbolówkę od jednego z kolegów, posłał ją w dalszy róg obok interweniującego Zapytowskiego.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 po upływie regulaminowego czasu gry i czterech doliczonych minutach.

Korona Kielce – Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Korona: Zapytowski – Lisowski, Seweryś, Zebić, Szymusik (Kobryń 82') – Podgórski (Thiakane 82'), Pervan (Petrović 66'), Oliveira, Kiełb – Szpakowski (Rubus 70'), Łukowski

Widzew: Kudrjavcevs – Grudniewski, Becht (Owczarek 90'), Tomczyk, Nowak, Poczobut, Hanousek, Możdżeń (Caique 70'), Czubak, Stępiński, Samiec-Talar (Kmita 70')

Gole: Podgórski 42' – Czubak 86'

Żółte kartki: Pervan, Kiełb - Samiec-Talar, Becht

Sędzia: Sebastian Tarnowski