Wygrana w pierwszym sparingu

Korona Kielce wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 3:2 w swoim pierwszym sparingu przed sezonem 2021/22. Bramki dla gospodarzy strzelali Szymusik, Szarek i Pervan, a dla gości Sobczak.

Pierwszą akcję w spotkaniu zakończoną strzałem przeprowadzili sosnowiczanie, jednak piłka po uderzeniu głową jednego z zawodników gości minęła słupek bramki Marceliego Zapytowskiego po zewnętrznej stronie.

Kielczanie odpowiedzieli składną akcją, po której Łukasz Sierpina podał do dobrze ustawionego Jakuba Górskiego, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców Zagłębia i gospodarze wywalczyli rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł jednak zmiany wyniku.

Chwilę później goście mieli okazję do wykorzystania błędu w wyprowadzeniu piłki przez bramkarza Żółto-Czerwonych, lecz na posterunku był Radosław Seweryś, który do spółki z Zapytowskim zażegnali niebezpieczeństwo.

W 20. minucie wynik meczu otworzył Grzegorz Szymusik, który po mocnym strzale z dystansu umieścił piłkę w siatce gości nie dając szans interweniującemu golkiperowi Zagłębia.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku bramkowego i zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 1:0 dla gospodarzy.

W 48. minucie spotkania Jakub Osobiński doznał urazu i musiał zostać zmieniony w bramce przez Adriana Sandacha.

Korona odważnie ruszyła na rywala po zmianie stron czego dowodem były dwie dobre sytuacje. Najpierw Jakub Łukowski obsłużył podaniem Marko Pervana, jednak piłka po strzale Chorwata została złapana przez bramkarza gości. W następnej akcji Jacek Podgórski dośrodkował futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a Jakub Rybus minimalnie spóźnił się ze wślizgiem, który mógł zakończyć się bramką.

W 60. minucie meczu po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu przez Podgórskiego najwyżej w polu karnym sosnowiczan wyskoczył Przemysław Szarek i strzałem głową podwyższył prowadzenie kielczan na 2:0.

Pięć minut później goście strzelili kontaktowego gola za sprawą Sobczaka, który posłał piłkę do siatki gospodarzy po ziemi na dłuższy słupek obok interweniującego Sandacha.

W 73. minucie spotkania Marko Pervan płaskim uderzeniem zza pola karnego umieścił futbolówkę w bramce gości zmieniający wynik rywalizacji na 3:1.

Szymon Sobczak w 79. minucie meczu zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zmniejszając tym samym prowadzenie Żółto-Czerwonych do stanu 3:2.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się rezultatem 3:2 dla gospodarzy.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0)

Korona (I połowa): Zapytowski -  Szymusik,  Malarczyk,  Seweryś,  Sierpina -  Zebić,  Górski,  Szpakowski (Petrović 32’),  Oliveira,  Kiełb -  Frączczak

Korona (II połowa): Osobiński (Sandach 48’) - Danek, Szarek, Koj, Lisowski, Gąsior, Podgórski, Petrović (Sewerzyński 62’), Pervan,  Łukowski,  Rybus (Bortniczuk 62’)

Zagłębie (skład wyjściowy):  Frankowski -  Ambrosiewicz,  Bryła,  Dalić,  Duriska,  Gojny,  Misak,  João Oliveira,  Damian Pawłowski,  Tanque,  Romero

Żółte kartki: Danek,

Gole: Szymusik 20’, Szarek 60’, Pervan 73’ - Sobczak 65’, 79’