Zwycięstwo Korony w drugim meczu sparingowym

W drugim meczu sparingowym przed sezonem 2021/22 Korona Kielce pokonała 2:0 Widzew Łódź. Bramki dla naszego zespołu zdobyli w pierwszej połowie Podgórski i Frączczak.

Już w 2. minucie meczu strzałem po ziemi pokonać bramkarza gości udało się Podgórskiemu, który wykorzystał prostopadłe podanie od Oliveiry.

W kolejnych minutach rywalizacji inicjatywę na boisku przejęli wprawdzie zawodnicy z województwa łódzkiego, ale nie udało się im stworzyć groźnej sytuacji w naszym polu karnym.

Niespełna kwadrans po pierwszym gwizdku Szymusik próbował przerzucić futbolówkę do Frączczaka, ale ubiegł go Reszka i wznowił grę od swojej bramki.

W 17. minucie spotkania Koroniarze przeprowadzili kolejną składną akcję, po której Sierpina wypatrzył znajdującego się w dogodnej pozycji w polu karnym Frączczaka i dośrodkował piłkę wprost na jego głowę. Pozyskany z Pogoni Szczecin 33-letni napastnik wykorzystał dobre podanie i podwyższył nasze prowadzenie.

Po półgodzinie gry strzał na bramkę Zapytowskiego wykonali Widzewiacy, ale lepszy w tej sytuacji okazał się nasz golkiper.

W kolejnych minutach łódzka formacja próbowała nas zdominować, ale skutecznie neutralizowaliśmy zagrożenie w samym zarodku.

W 37. minucie rywalizacji w dogodnej pozycji do strzału znalazł się Podgórski, który dostał piłkę od Gąsiora. Jednak w sytuacji 1 na 1 lepszy okazał się bramkarz rywala.

Przed przerwą na uderzenie z dystansu zdecydował się jeszcze Łukowski, ale wynik nie zmienił się i do szatni zeszliśmy z dwubramkową przewagą.

W 52. minucie pojedynku Stępiński zdecydował się na uderzenie na nasza bramkę, ale Żółto-Czerwoni wyszli obronną ręką z tej sytuacji.

3 minuty później świetnie do Nojszewskiego podawał Górski, ale testowany przez nasz zawodnik nie zdołał zamknąć tej akcji.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/22 stało się faktem.

Korona Kielce - Widzew Łódź 2:0 (2:0)

Korona (I połowa): Zapytowski - Szymusik, Malarczyk, Koj, Sierpina, Gąsior, Podgórski, Łukowski, Oliveira, Kiełb, Frączczak

Korona (II połowa): Szczerbal - Danek, Seweryś, Zebić, Lisowski, Szpakowski, Górski (77’ Sewerzyński), Petrović, Pervan, Nojszewski (80’ Rybus), Bortniczuk

Widzew (skład wyjściowy): Reszka - Stępiński, Grudniewski, Nowak, Zieliński, Hanousek, Letniowski, Gołębiowski, Kun, Danielak, Tomczyk

Żółta kartka: Oliveira

Gole: 2’ Podgórski, 17’ Frączczak