Zwycięstwo w trzecim sparingu

W trzecim meczu kontrolnym przed sezonem 2021/22 Korona Kielce pokonała 1:0 Ruch Chorzów. Jedyną bramkę dla naszej ekipy strzelił Jakub Łukowski w drugiej połowie spotkania.

Już w 4. minucie z kontratakiem wyszedł Ruch, po której piłkę do Biskupa podał Wójtowicz, ale 24-letni napastnik nie zamknął akcji.

10. minut później Pervan podjął się próby przelobowania bramakrza z Chorzowa, ale futbolówka po jego uderzeniu minimalnie powędrowała nad poprzeczką.

W kolejnych fragmentach meczu lekką przewagę osiągnęli Niebiescy, ale skutecznie uniemożliwiliśmy pokonanie stojącego między naszymi słupkami Forenca.

W 23. minucie na strzał głową po centrze z rzutu rożnego zdecydował się Lejewski, ale dobrze ustawiony był nasz golkiper i obronił to uderzenie.

Po półgodzinie gry Podgórski wypatrzył znajdującego się w dogodnej pozycji Pervana i obsłużył go dobrym podaniem. Czujność zachował jednak Bielecki i zdołał złapać piłkę.

Chwilę później do nabiegającego Podgórskiego piłkę zagrał Kiełb, ale uderzenie z powietrza udało się sparować Bieleckiemu.

Przed przerwą ze środka boiska piłkę do Podgórskiego podał Sewerzyński. Następnie 25-latek dośrodkował do Bortniczuka, ale ta próba okazała się być za mocna.

Niedługo po wyjściu na drugą część zawodów uderzać na naszą bramkę próbował Neugebauer, ale Zapytowski był na posterunku i złapał futbolówkę.

W kolejnych minutach Koroniarze wyraźnie nabrali wiatru w żagle. Do piłki doszedł Szpakowski, który zdecydował się na podanie do Łukowskiego, a pomocnik Żółto-Czerwonych przelobował golkipera rywali i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Korona (I połowa): Forenc - Seweryś, Petrović, Kiełb, Pervan, Szymusik, Sewerzyński, Lisowski, Gąsior, Górski (30’ Podgórski), Bortniczuk

Korona (II połowa): Zapytowski - Malarczyk, Koj, Danek, Sierpina, Szpakowski, Oliveira, Podgórski (62’ Nojszewski), Zebić, Łukowski, Frączczak (81’ Rybus)

Ruch (skład wyjściowy): Bielecki - Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Kwaśniewski, Mokrzycki, Wyroba, Wójtowicz, Foszmańczyk, Żagiel, Biskup

Gol: 67’ Łukowski