Wygrana Korony II w pierwszym meczu kontrolnym

W pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2021/22 Korona II wygrała 2:1 z Wisłoką Dębica. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Smolarczyk i Majewski.

Początek spotkania należał do zespołu wyżej notowanego rywala, a Żółto-Czerwoni upatrywali swoich szans w kontratakach. W 8. minucie pojedynek z obrońcą Wisłoki wygrał Smolarczyk i dośrodkował w pole karne rywali, ale zanim piłka dostała się do naszego zawodnika wybił ją piłkarz trzecioligowej ekipy.

W 15. minucie gry groźnie zrobiło się pod naszą bramką. Zawodnik z Dębicy dośrodkował z rzutu wolnego, ale uderzenie trafiło ponad naszą bramką.

Chwilę później dobrą piłką Więckowski obsłużył dobrą piłką  Smolarczyka, ale napastnik został powstrzymany przez stopera z województwa podkarpackiego.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do kieleckich rezerw, które tworzyły sobie wiele akcji. Nie mogliśmy jednak znaleźć sposobu na pokonanie golkipera z Podkarpacia.

W 24. minucie faulowany w polu karnym został Smolarczyk i sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastego metra nie pomylił się Smolarczyk i wyprowadził Koronę na prowadzenie.

Przed przerwą stanęliśmy przed szansą na podwyższenie wyniku, ale po podaniu od Strzebońskiego Smolarczyk uderzył minimalnie obok słupka.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadził zawodnik Biało-Niebieskich, który wykorzystał rzut karny.

Po ponad godzinie gry Koroniarze przeprowadzili składnią akcję, po której na listę strzelców wpisał się Majewski.

Kilka minut później Żółto-Czerwoni byli bliscy zdobycia kolejnego trafienia. Po centrze z rożnego głową uderzył Przybysławski, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki przeciwnika.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Korona II - Wisłoka Dębica 2:1 (1:0)

Korona II (I połowa): Sandach - Więckowski, Kiełb, Dziubek, Nowakowski, Strzeboński, R. Turek, Lisowski (35' Kośmider), Tomczyk, Jopkiewicz, Smolarczyk

Korona II (II połowa): Mamla - Nowakowski, Bujak, Prętnik, Zwoźny, Majewski (70’ Kaczmarski), Grabarczyk, Kośmider (65’ Zembol), Przybysławski (70’ Święcki), Łysiak, Płocica (80’ Danielski)

Wisłoka (skład wyjściowy): Matoga - Cabała, Jemioło, Sysło, Zygmunt, Rebisz, Łanucha, zawodnik testowany, Palonek, Fedan, Siedlik, Sojda

Bramki: 24' Smolarczyk (k), 65’  Majewski - 58’ zawodnik Wisłoki (k)