Zwycięstwo po emocjonującym meczu

W meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona wygrała 1:0 z ŁKS-em Łódź. Gola na wagę kompletu punktów strzelił Grzegorz Szymusik.

Już na początku spotkania goście próbowali zaskoczyć naszą defensywę ze stałych fragmentów gry. Żółto-Czerwoni zachowali jednak czujność i skutecznie się bronili. Na strzał z dystansu zdecydował się Bąkowicz, ale to uderzenie nie mogło zagrozić Forencowi. Piłka poszybowała nad poprzeczkę.

Na pierwszy strzał Koroniarzy czekaliśmy niespełna 5 minut więcej. Po rzucie rożnym piłkę z naszego pola karnego wybił Oliveira. Przechwycił ją Łukowski, który środkiem boiska popędził na połowę przeciwnika. Tam podał jeszcze do wbiegającego z prawej strony Podgórskiego, a ten dośrodkował w pole karne. Niestety domknąć akcji nie zdołał Sierpina, który przestrzelił.

Niedługo później kolejny raz groźnie zrobiło pod naszą bramką. Z ostrego kąta przymierzył Lopez, ale piłka zatrzymała się tuż przy naszym golkiperze.

Następnie odpowiedzieć spróbowali podopieczni trenera Nowaka. Po dośrodkowaniu Kiełba nieczysto w piłkę trafił Sobociński i mało brakowało a umieściłby futbolówkę w siatce ŁKS-u.

W 29. minucie ponownie na naszą bramkę uderzył Lopez, ale na posterunku znajdował się Forenc i uniemożliwił zdobycie gola przez hiszpańskiego napastnika.

W kolejnych minutach meczu coraz bardziej było widać, że rywale stracili nieco sił i oddawali Koroniarzom coraz więcej pola do gry. Łukowski wypatrzył znajdującego się w dogodnej pozycji Szymusika, a ten uderzył z dalszej odległości. Futbolówka odbiła się jednak od zawodnika łodzian i trafiła do Kozioła.

W końcówce pierwszej części zawodów przyjezdni byli w ofensywie. Po serii strzałów na naszą bramkę udało się wyjść z opresji. Kielczan najpierw uratował słupek, a następnie Forenc.

Mimo interesującego widowiska podczas pierwszych 45 minut piłkarze zeszli do szatni z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron ŁKS kolejny raz był w natarciu. Na strzał zdecydował się Wolski, ale nie zdołał umieścić piłki w naszej siatce. Bramkę zamurował Forenc.

W 60. minucie meczu Forenc uratował nasz zespół przed stratą gola. Nasi obrońcy nie powstrzymali Pirulo i ten wyszedł 1 na 1 z naszym bramkarzem. Wyższością popisał się właśnie 29-latek.

W 73. minucie przeprowadziliśmy zorganizowany atak. Po wymianie podań w polu karnym drużyny przyjezdnej strzałem na raty pokonał Kozioła Grzegorz Szymusik.

Żółto-Czerwoni po wyjściu na prowadzenie nabrali wiatru w żagle i coraz odważniej atakowali. Uderzać zdecydował się Frączczak, ale został zablokowany. Chwilę później powstrzymany został także Szpakowski.

Do końcowego gwizdka sędziego rezultat nie uległ zmianie. Korona Kielce pozostaje na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi.

Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Korona: Forenc - Szymusik, Malarczyk, Zebić, Sierpina - Podgórski, Szpakowski, Oliveira, Kiełb (70’ Danek) - Łukowski (76’ Petrović)- Frączczak (89' Lewandowski)

ŁKS: Kozioł - Sobociński, Wolski (78’ Rygaard), Moreno, Trąbka (87’ Janczukowicz) , Lopez, Szeliga (78’ Klimczak), Bąkowicz, Rozwandowicz (87’ Tosik) , Marciniak, Jurić

Gol: 73’ Szymusik

Żółte kartki: Kiełb, Malarczyk, Danek - Rozwandowicz, Jurić

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)