Koroniarski charakter pokazany!

W emocjonującym spotkaniu 1/32 Fortuna Pucharu Polski Korona Kielce pokonała po dogrywce 4:3 Wisłę Płock.

Już w 2. minucie faulowany na prawej flance został Łukowski i do rzutu wolnego podszedł Sierpina. Jego dośrodkowanie okazało się bezpośrednim strzałem na bramkę Węglarza, ale golkiper z Płocka zdołał wybić piłkę.

W kolejnych fragmentach widoczna była coraz większa przewaga po stronie Koroniarzy. W 6. minucie futbolówkę w pole karne dośrodkował Błanik i akcję próbował zamknąć Koj, lecz wcześniej piłka została potrącona przez zawodnika Wisły i opuściła plac gry. Następnie centrę Sierpiny z narożnika boiska wykończył Malarczyk, który swoim trafieniem wyprowadził Żółto-Czerwonych na prowadzenie.

W 15. minucie starcia ze środka z piłką urwał się Błanik i podał do Oliveiry, ale dobrze ustawieni obrońcy ekipy trenera Macieja Bartoszka zablokowali uderzenie Portugalczyka.

Następnie futbolówką wymienili się Błanik z Frączczakiem, po czym na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się 24-letni skrzydłowy. Z piłką zdołał obrócić się Koj, ale jego strzał nie był w stanie zagrozić Biało-Niebieskim.

Goście po 20 minutach zyskali stały fragment gry, jednak centra z lewego narożnika boiska nie była w stanie zagrozić Zapytowskiemu.

Po półgodzinie gry Frączczak wypatrzył znajdującego się w dobrej pozycji Błanika, ale przyjezdni zdołali wcześniej wybić futbolówkę.

W 37. minucie faulu na zawodniku Wisły dopuścił się Łukowski i piłkę z rzutu wolnego posłał pod naszą bramkę Furman, ale ponownie próba stworzenia zagrożenia przez zespół z województwa mazowieckiego nie przyniosła rezultatu.

Przed przerwą Koroniarze kilkukrotnie mieli okazję po stałych fragmentach gry, ale skutecznością popisywała się defensywa zespołu z Płocka i do szatni zeszliśmy z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron przyjezdni od razu ruszyli do odrabiania straty, co szybko im się udało wykonać. Najpierw Zapytowski zdołał obronić uderzenie jednego z zawodników Biało-Niebieskich, jednak przy dobitce Kolara nie miał już szans.

W 57. minucie Błanik ponownie zaliczył przechwyt piłki w środkowej części boiska i posłał ją na lewą stronę do wychodzącego na czystą pozycję Frączczaka, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Po godzinie gry coraz śmielej zaczęli atakować goście. W 61. minucie wrzutkę z narożnika boiska wykorzystał Warchoł, który umieścił futbolówkę w siatce Korony.

Przed kapitalną okazją Żółto-Czerwoni stanęli niespełna kilka minut później. Najpierw przedrzeć się między zawodnikami Wisły w polu karnym udało się Błanikowi, który zdołał jeszcze uderzyć na bramkę Węglarza. Na torze strzału znalazł się jednak Wiślak i uniemożliwił wyrównanie wyniku. Następnie z prawej strony mocno przymierzył jeszcze Danek, ale zabrakło wykończenia i goście wznowili grę od bramkarza.

W 72. minucie piłkę lobem na piąty metr wrzucił Sierpina, ale po uderzeniu głową minimalnie pomylił się Frączczak i nie trafił do bramki golkipera z Płocka.

Chwilę po tej okazji Łukowski został obsłużony przez Błanika świetnym podaniem, po którym pomknął na bramkę przyjezdnych i stanął sam na sam z Węglarzem. Górą w tym starciu okazał się być bramkarz ekipy trenera Bartoszka.

Mimo naszych śmiałych ataków rywale zachowali czujność i uniemożliwili zdobycie bramki wyrównującej.

W 84. minucie na uderzenie z przewrotki zdecydował się Oliveira, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. Dostał się do niej jeszcze Błanik, jednak został faulowany. Sędzia uznał, że nie doszło do przewinienia i puścił dalej grę. Zamieszanie w polu karnym rywala wykorzystali Żółto-Czerwoni, którzy po premierowym trafieniu Błanika doprowadzili do remisu 2:2.

Ten gol wyraźnie dodał skrzydeł naszej formacji, która dążyła do zdobycia kolejnej bramki. Mimo naszych starań w regulaminowym czasie wynik nie przyniósł rozstrzygnięcia. Potrzebna była dogrywka.

W 95. minucie przechwyt futbolówki zaliczył Nojszewski, który podał jeszcze do Podgórskiego. 25-letni pomocnik przeciągnął piłkę przez całe pole karne Wisły. Na lewej stronie znalazł się Sierpina, który mocnym strzałem w samo okienko zapewnił Koroniarzom prowadzenie.

W drugiej odsłonie dogrywki w dalszym ciągu byliśmy stroną przeważającą. W 118. minucie meczu z kontrą wyszedł Nojszewski, który podał do dobrze ustawionego Lewandowskiego. Napastnik wyszedł sam na sam z Węglarzem i podwyższył prowadzenie Korony.

W 120. minucie pokonać Zapytowskiego udało się jeszcze Walczakowi. Następnie sędzia zakończył spotkanie.

Korona Kielce melduje się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Korona Kielce - Wisła Płock 4:3 (1:0)

Korona: Zapytowski - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina, Zebić, Szpakowski (79’ Nojszewski), Oliveira (96’ Petrović), Łukowski (106’ Lewandowski), Błanik (90+1’ Górski), Frączczak (76’ Podgórski)

Wisła: Węglarz, Michalski, Kryvotsiuk, Rasak, Kocyła (64’ Cielemęcki), Jorginho (64’ Sekulski), Błachewicz, Kolar (111’ Walczak), Rzeźniczak (16’ Lagator), Furman (64’ Leśniak), Warchoł

Gole: 6’ Malarczyk, 84’ Błanik, 96’ Sierpina, 118' Lewandowski - 49’ Kolar, 61’ Warchoł, 120' Walczak

Żółte kartki: Łukowski, trener Nowak, Danek, Podgórski, Petrović - Michalski, Kocyła, Cielemęcki, Kryvotsiuk, Walczak

Czerwona kartka: 120' Cielemęcki (za dwie żółte)

Sędzia: Marek Opaliński (Lubin)