Cztery bramki i remis w spotkaniu z Chrobrym

W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce zremisowała z Chrobrym Głogów 2:2 (1:1). Bramki dla gospodarzy strzelali Błanik i Łukowski, a dla przyjezdnych Lebedyński oraz van der Heijden.

Spotkanie rozgrywane w sobotnie popołudnie na Suzuki Arenie rozpoczęło się od zdecydowanej dominacji gospodarzy. Kielczanie weszli w ten mecz z dużą motywacją otwarcia wyniku jak najwcześniej, jednak piłkarze Chrobrego byli przygotowani na taką ewentualność i nie dali się zaskoczyć broniąc dostępu do swojej bramki z dobrym skutkiem.

W 16. minucie meczu dwójkową akcję przeprowadzili Jakub Łukowski i Dawid Błanik. Ten drugi świetnym zwodem minął obrońcę i znalazł się sam na sam z Rafałem Leszczyńskim, ale bramkarz gości wytrzymał napięcie i udało mu się nie dopuścić do straty gola.

Głogowianie po pierwszym kwadransie gry zaczęli coraz częściej i odważniej konstruować swoje akcje sprawdzając przy tym czujność Konrada Forenca. Golkiper żółto-czerwonych był za każdym razem skupiony, a jego interwencje dodawały mu tylko pewności siebie.

W 30. minucie Dawid Błanik otrzymał długie podanie rozpoczynające kontratak Koroniarzy i po przebiegnięciu połowy boiska z piłką w asyście obrońców rywali posłał piłkę w światło bramki gości obok interweniującego Leszczyńskiego wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Po dwóch minutach od otwarcia wyniku był już remis. Mikołaj Lebedyński wykorzystał dośrodkowanie w pole karne kielczan od Dominika Piły i sprytnym technicznym uderzeniem pokonał bezradnego w tej sytuacji Forenca.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy już więcej goli. Zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 1:1.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. W 46. minucie bramkę dającą przyjezdnym prowadzenie zdobył  Dennis van der Heijden, który uderzeniem w prawy górny róg nie dał szans interweniującemu Konradowi Forencowi.

Kolejne akcje w spotkaniu to wzmożone ataki gospodarzy i chęć szybkiego doprowadzenia do wyrównania. Kielczanom brakowało jednak precyzji w wykańczaniu stwarzanych okazji.

W 62. minucie meczu Jacek Podgórski posłał piłkę wzdłuż linii bocznej do Jakuba Łukowskiego, a ten w ekspresowym tempie przemieścił się z nią pod bramkę gości i strzałem w prawy dolny róg bramki wyrównał wynik spotkania na 2:2.

Każda ze stron w miarę upływu czasu próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak coraz ostrzejsza gra w środku pola utrudniała stworzenie idealnej szansy na objęcie prowadzenia.

Arbiter główny po upłynięciu doliczonych 7 minut zakończył spotkanie przy wyniku 2:2.

Korona Kielce – Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

Korona: Forenc – Szymusik (Petrović 71’), Malarczyk, Koj (Gąsior 64’), Sierpina – Górski (Podgórski 46’), Zebić, Szpakowski (Nojszewski 88’), Lewandowski, Błanik (Danek 88’)  – Łukowski

Chrobry: Leszczyński – Bougaidis (Michalec 80’), Banasiak (Gołąb 64’), Bochniak (Dziąbek 80’), van der Heijden (Machaj 80’), Lebedyński, Mandrysz, Ziemann, Cywka, Praznovsky, Piła

Gole: Błanik 30’, Łukowski 62’ – Lebedyński 32’, van der Heijden 46’,

Żółte kartki: Koj, Malarczyk - Lebedyński, Cywka,van der Heijden, Banasiak, Mandrysz,