Bezbramkowy remis w Gdyni

W meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Arką Gdynia 0:0.

Pierwsza akcja w meczu należała do Korony. Jakub Łukowski próbował pokonać Daniela Kajzera, jednak zabrakło mu dokładności.

Kolejne minuty to okres dominacji gospodarzy. Zawodnicy Arki realizując swoje taktyczne założenia nie pozwalali kielczanom na swobodne prowadzenie gry. Żółto-czerwoni skupili się na dokładnej grze w defensywie i szukaniu swoich szans w kontratakach.

Z biegiem czasu Koroniarze tworzyli coraz więcej akcji i raz po raz sprawdzali czujność gdyńskich obrońców. Najlepszą okazję do zmiany wyniku miał w 33. minucie Jacek Podgórski, ale piłka po jego uderzeniu głową została sparowana przez golkipera gospodarzy na rzut rożny.

Po 45 minutach arbiter główny zakończył pierwszą połowę bez doliczania dodatkowego czasu gry przy stanie 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się od zmian w obu zespołach.

Kielczanie wyglądali od początku tej części meczu zdecydowanie lepiej. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał Jacek Podgórski, którego strzał zza pola karnego minął słupek bramki Daniela Kajzera po zewnętrznej stronie.

Konrad Forenc miał tego dnia okazje do wykazania się umiejętnościami i refleksem kiedy to w 63. minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką po mocnym strzale jednego z zawodników Arki.

Końcówka spotkania była emocjonująca, ponieważ swoich szans próbowali jeszcze Danek i Szpakowski, jednak bezskutecznie.

Sędzia zakończył spotkanie po upływie doliczonych 4 minut, a Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Arką Gdynia 0:0.

Arka Gdynia - Korona Kielce 0:0 (0:0)

Arka: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka, Kobacki (Siemaszko 62’), Milewski, Adamczyk, Aleman, Valcare (Stępień 46’), Czubak, Rosołek

Korona: Forenc – Sierpina, Zebić, Koj, Danek – Podgórski, Gąsior, Oliveira (Petrović 46’), Szpakowski, Błanik – Łukowski

Żółte kartki: Milewski, - Gąsior, Błanik