Festiwal żółtych kartek i porażka z Widzewem

W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce przegrała z Widzewem Łódź 0:1 (0:1). Zwycięską bramkę dla gości strzelił Mattia Montini.

Mecz rozpoczął się od mocnego pressingu ze strony kielczan. Piłkarze Dominika Nowaka praktycznie zamknęli drużynę Widzewa na ich połowie i szukali sposobu na objęcie prowadzenia. Najbliżej wykonania tej sztuki był Michał Koj kiedy piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę bramki gości.

W 10. minucie spotkania Jacek Podgórski dostał świetne podanie na dobieg i wyprzedził obrońców tworzących linię spalonego dzięki czemu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Niestety Jakub Wrąbel nie dał się pokonać zwodem i sprzątnął futbolówkę z nogi zawodnika Żółto-Czerwonych.

Arbiter główny zarządził w 33. minucie przerwę techniczną z powodu dużego zadymienia na płycie boiska po odpaleniu środków pirotechnicznych przez kibiców Korony Kielce. Po chwili piłkarze obu zespołów wznowili grę.

W 45. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Juliusza Letniowskiego i Mattia Montiniego. Pierwszy uderzał na bramkę gospodarzy z rzutu wolnego. Piłka po rykoszecie odbiła się od drugiego z wymienionych i wpadła do siatki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy był bardziej wyrównany w wykonaniu obu drużyn. Ataki przeprowadzane były na zmianę i tempo meczu stało na wysokim poziomie. Agresywna gra była karna przez sędziego żółtymi kartkami, których można było zobaczyć naprawdę sporo.

Od 63. minuty zespół Widzewa musiał sobie radzić bez jednego zawodnika, ponieważ Juliusz Letniowski po otrzymaniu drugiego żółtego kartonika został odesłany przez Tomasza Kwiatkowskiego do szatni.

Koroniarze chcieli wykorzystać atut przewagi jednego piłkarza i przystąpili do jeszcze intensywniejszych ataków na bramkę Jakuba Wrąbla. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności, a goście momentami bronili się całym zespołem starając się utrzymać korzystny dla siebie wynik.

Taki obraz gry utrzymał się do samego końca spotkania. Gospodarzom nie udało się w tym meczu ani razu pokonać golkipera gości i łodzianie zainkasowali 3 punkty w tabeli po ostatnim gwizdku głównego arbitra.

Korona Kielce – Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Korona: Forenc – Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina – Podgórski , Zebić (Petrović 78’), Gąsior, Szpakowski (Nojszewski 68’), Błanik (Pervan 68’)  – Łukowski

Widzew: Wrąbel – Letniowski, Nowak (Dejewski 41’), Danielak (Mucha 89'), Kun, Zieliński, Hanousek, Tanżyna, Karasek (Michalski 59’), Montini (Guzdek 59’), Stępiński

Gole: Letniowski 45’

Żółte kartki: Zebić, Gąsior, Szpakowski, Danek, Sierpina - Hanousek, Danielek, Dejewski, Montini, Karasek, Letniowski, Wrąbel

Czerwone kartki: Letniowski