Festiwal bramek przy Ściegiennego

W meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce grając w roli gościa na Suzuki Arenie pokonała Skrę Częstochowa 4:1. Bramki dla kielczan strzelali Dawid Błanik, Jacek Podgórski, Marcin Szpakowski oraz Jakub Górski, a dla częstochowian honorowe trafienie zanotował Maciej Mas.

Inicjatywa od początku spotkania należała do żółto-czerwonych, którzy starali się narzucić przyjezdnym swój styl gry. Skra była nastawiona na uważną grę w defensywie i szukała swoich szans w kontratakach.

W 14. minucie spotkania Korona wyszła na prowadzenie. Szybkie wznowienie w środku pola zaskoczyło piłkarzy z Częstochowy, co skrzętnie wykorzystał Adam Frączczak, który po otrzymaniu piłki uderzył na bramkę rywala z kilkunastu metrów. Mateusz Kos interweniując wybił futbolówkę przed siebie wprost pod nogi Dawida Błanika, a ten z bliskiej odległości nie dał mu szans na ponowną obronę otwierając wynik tego meczu.

Dziesięć minut później częstochowianie doprowadzili do wyrównania. Maciej Mas wykazał się najlepszym refleksem przejmując piłkę wybitą przez Konrada Forenca i strzałem z piątego metra pokonał golkipera kielczan.

W 36. minucie po uderzeniu Frączczaka z rzutu wolnego Korona mogła ponownie wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu, jednak futbolówka po uderzeniu napastnika trafiła w słupek bramki przyjezdnych i opuściła plac gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 1:1.

Po zmianie stron żółto-czerwoni mocno zmotywowani ruszyli na rywala szukając szybkiej możliwości zdobycia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się w 53. minucie Jackowi Podgórskiemu. Pomocnik otrzymał podanie od Błanika przed polem karnym Skry i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w okienku bramki interweniującego Kosa. Koroniarze dzięki temu trafieniu ponownie objęli prowadzenie w tym spotkaniu.

W 64. minucie Korona wygrywała już 3:1. Kolejny raz za sprawą podania od Dawida Błanika futbolówka trafiła do strzelca bramki, którym był w tym przypadku Marcin Szpakowski. Pierwsza próba strzału młodzieżowca została zablokowana, jednak dobitka kozłując przed golkiperem częstochowian nie dała szans na poprawną interwencję.

Końcówka meczu należała do kielczan. dwójkowa akcja Zvone Petrovicia i Jakuba Górskiego została sfinalizowana celnym trafieniem tego drugiego. Ostateczny wynik spotkania został ustalony na 1:4, a arbiter główny chwilę później zakończył mecz.

Skra Częstochowa - Korona Kielce 1:4 (1:1)

Skra: Kos – Mesjasz, Stromecki (Baranowicz 64’), Nocoń, Brusiło, Mas, Napora, Winiarczyk (Lukoszek 74’), Szymański (Bronisławski 83’), Krzyżak, Sajdak

Korona: Forenc – Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina – Podgórski (Lewandowski 91'), Gąsior, Szpakowski (Górski 74’), Błanik (Petrović 81’) – Łukowski Frączczak (Zebić 74’)

Gole: Mas 24’ - Błanik 14’, Podgórski 53’, Szpakowski 64’, Górski 93'

Żółte kartki:  Szpakowski, Danek,