Rezerwy zakończyły rundę wygraną z Orliczem

W spotkaniu 17. kolejki Hummel IV Ligi żółto-czerwone rezerwy pokonały 3:1 Orlicz Suchedniów. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Konstantyn, a jedno trafienie zanotował Karol Turek.

Już w 3. minucie Koroniarze rozgrywali piłkę na prawym skrzydle. Piłkę do kolegów próbował zagrać Strzeboński, lecz została ona zablokowana. Następnie do dośrodkowania Żółto-Czerwonych dostał się Szywcz, ale jego strzał również zatrzymali goście.

Orlicz starał się szukać swoich szans. W pole karne futbolówkę posłał Wsułek, lecz dobrze ustawiony pozostawał Kiercz i oddalił zagrożenie. W 10. minucie jednak mieliśmy mniej szczęścia pod bramką. Po składnej akcji pokonać Osobińskiego zdołał Paprocki.

Rywale po zdobyciu gola próbowali podwyższyć prowadzenie. Zadanie podopiecznym trenera Łukasza Ubożaka skutecznie utrudniał duet obrońców Kiercz - Szywacz.

W 18. minucie szukaliśmy okazji z rzutu wolnego.z lewej strony. Dośrodkować spróbował Strzeboński, ale zawodnicy z Suchedniowa wyczuli jego intencje i wybili piłkę.

Chwilę później Shrama przelobował Karol Turek tym samym doprowadzając do wyrównania.

Po dwudziestu minutach Karola Turka znajdującego się w dogodnej pozycji znalazł Strzebo i obsłużył go podaniem, lecz strzał Hiszpana zdołał wybić bramkarz gości. Na dobitkę zdecydował się jeszcze Majewski, ale futbolówka trafiła nad poprzeczkę.

Kielecka ekipa po wyrównującym trafieniu chcieli szybko doprowadzić do podwyższenia wyniku. Z prawej strony mocno przymierzył Majewski, lecz na posterunku znajdował się golkiper Orlicza.

Wystarczyła jednak chwila i zaliczyliśmy przechwyt na własnej połowie, po czym w stronę bramki przeciwnika podbiegł Bortniczuk. Koroniarz posłał futbolówkę do znajdującego się bliżej pola karnego suchedniowskiej drużyny Konstantyna, który nie mylił się i pewnym strzałem pokonał Shrama.

W końcówce na strzał z dystansu zdecydował się Seweryś, lecz piłka minęła słupek.

W drugiej części zawodów ekipa pod wodzą trenera Marka Mierzwy w dalszym ciągu była stroną przeważającą. Tuż po wznowieniu spotkania piłkę na lewe skrzydło dostał Konstantyn i pięknym strzałem pokonał bramkarza po długim słupku.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie.

Korona II Kielce - Orlicz Suchedniów 3:1 (2:1)

Korona II: Osobiński - Zwoźny, Kiercz, Seweryś (72’ Kiełb), Szywacz, Majewski (65’ Przybysławski), K. Turek, R. Turek (72’ Kośmider), Konstantyn, Strzeboński, Bortniczuk (73’ Płocica)

Orlicz (wyjściowa jedenastka): Shram - Zawierucha, Cedro, Jaworski, Solnica, Słaby, Skarbek, Świtowski, Wsułek, Tumulec, Paprocki

Gole: 18' K. Turek, 31' 46’ Konstantyn - 10' Paprocki

Sędzia: Michał Jagieła