Porażka w Niepołomicach

W meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice pokonała u siebie Koronę Kielce 5:2 (4:1). Bramki dla gospodarzy strzelali Erik Cikos, Marcel Pięczek, Hubert Tomalski, Jakub Bartosz, a dla gości Michał Koj oraz Jakub Łukowski.

Początek spotkania był mocno wyrównany. Korona na przemian z Puszczą przenosiły ciężar gry z połowy na połowę. Obie drużyny testowały możliwości defensywy swoich rywali.

W 8. minucie po zamieszaniu w polu karnym gości do piłki doszedł Tomasz Wojcinowicz, ale jego uderzenie zdołał wybić Konrad Forenc, jednak wobec dobitki Erika Cikosa golkiper kielczan był już bezradny.

Żółto-Czerwoni ruszyli do odrabiania strat, lecz piłkarze Puszczy nie odpuszczali i jedenaście minut później po kontrataku w sytuacji sam na sam z Forencem znalazł się Marcel Pięczek, który płaskim strzałem w lewy róg bramki podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.

W 26. minucie Mario Zebić faulował w swoim polu karnym Wojcinowicza. Sędzia podyktował rzut karny dla niepołomiczan, który z uwagi na udzielaną pomoc medyczną został wykonany cztery minuty później. Do piłki podszedł Cikos, który finalnie okazał się lepszy w pojedynku z bramkarzem kielczan trafiając do siatki po raz drugi w tym meczu.

Koroniarze starali się sforsować defensywę Puszczy, ale gospodarze szli za ciosem. W 38. minucie po raz czwarty zmienił się stan na tablicy wyników za sprawą trafienia Huberta Tomalskiego.

Kielczanie w 45. minucie odpowiedzieli golem kontaktowym w wykonaniu Michała Koja po dośrodkowaniu futbolówki z rzutu rożnego przez Jacka Podgórskiego.

Od początku drugiej połowy goście wykazywali dużą determinację, aby zmniejszyć straty z pierwszej części spotkania. Na murawie można było zauważyć mocny pressing i walkę o każdą piłkę.

W 59. minucie takie nastawienie przyniosło skutek. Dawid Błanik przyjął długie podanie w środku pola i wypatrzył dobrze ustawionego Jakuba Łukowskiego, ten drugi po otrzymaniu futbolówki pewnym strzałem pokonał Gabriela Kobylaka.

Chwilę później gospodarze odpowiedzieli kolejnym trafieniem, tym razem za sprawą Jakuba Bartosza.

Żółto-Czerwoni do samego końca spotkania starali się zmniejszyć straty, jednak nie udała im się ta sztuka. Goście doznali porażki na stadionie w Niepołomicach.

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 (4:1)

Puszcza: Kobylak – Wojcinowicz, Pięczek, Tomalski (Włodarczyk 89'), Thiakane, Serafin, Bartosz (Kobusiński 76’), Cichoń (Aftyka 89'), Hladik, Hajda (Dziadosz 90+'), Cikos

Korona: Forenc – Sierpina, Malarczyk, Koj, Szymusik – Podgórski (Oliver 55’), Zebić (Błanik 30’), Petrović (Lewandowski 73’), Szpakowski (Górski 55’),  – Łukowski, Frączczak

Gole: Cikos 8’, 30’, Pięczek 19’, Tomalski 38’, Bartosz 63’ – Koj 45’, Łukowski 59’

Żółte kartki: Hladik, Cikos - Koj, Szpakowski, Petrović, Zebić, Szymusik,