Wygrana na zakończenie roku

W meczu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie uległo u siebie Koronie Kielce w ostatnim meczu w 2021 roku 0:2 (0:1). Bramki dla kielczan strzelali Jacek Podgórski i Filipe Oliveira.

Mecz rozpoczął się od bardzo dobrze zapowiadającego się uderzenia z dystansu Łukasza Sierpiny, jednak piłka minęła nieznacznie po zewnętrznej stronie słupek bramki Mariusza Pawełka. Chwilę później indywidualną akcję przeprowadził Jakub Łukowski, który zwodem zmylił jednego z obrońców Jastrzębia i oddał strzał, ale trafił finalnie tylko w boczną siatkę.

W 21. minucie Łukowski trafił do bramki GKS-u po dośrodkowaniu Adriana Danka, jednak po weryfikacji VAR arbiter główny uznał, że napastnik Żółto-Czerwonych pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki i anulował gola dla gości.

Dziesięć minut później w polu karnym gospodarzy faulowany był Dawid Błanik. Sędzia Piotr Idzik początkowo nie dopatrzył się przewinienia jednego z obrońców Jastrzębia, ale po wątpliwościach zgłoszonych przez asystentów VAR postanowił osobiście sprawdzić całe zdarzenie na monitorze i ostatecznie przyznał rzut karny dla ekipy gości.

Do wykonania jedenastki podszedł Jacek Podgórski i pewnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki pokonał golkipera gospodarzy i wyprowadził na prowadzenie w 35. minucie zespół Korony Kielce.

Na koniec pierwszej połowy fenomenalną interwencją wykazał się Konrad Forenc, który obronił strzał Jakuba Niewiadomskiego oddany z okolicy 5 metra. Dzięki jego czujności goście nadal prowadzili 1:0 w tym spotkaniu.

Druga część spotkania rozpoczęła się od pressingu ze strony GKS-u i walki o doprowadzenie do wyrównania, jednak Korona bez większych problemów radziła sobie z powstrzymywaniem przeciwników, a piłkarze Żółto-Czerwonych szukali swoich szans na podwyższenie prowadzenia poprzez kontry i kreowanie ataków pozycyjnych.

W 78. minucie Michał Bojdys próbował wyprowadzić piłkę spod pola karnego Jastrzębia, ale pressing Jakuba Górskiego był na tyle skuteczny, że młodzieżowiec zdołał odebrać futbolówkę obrońcy i podać do wybiegającego na wolną pozycję Filipe Oliveiry, a ten pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał bezradnego Pawełka i zmienił rezultat na tablicy wyników na 0:2.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i kielczanie zakończyli 2021 rok zwycięstwem w Jastrzębiu-Zdroju.

GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)

GKS: Pawełek – Słodowy, Zalewski, Bojdys, Niewiadomski (Misala 71’), Ali, Kuczałek, Witkowski, Gajda, Handzlik (Balboa 71’), Rumin

Korona: Forenc – Sierpina, Zebić, Szymusik (Szarek 82’), Danek – Podgórski, Oliveira, Gąsior, Szpakowski (Sewerzyński 68’), Błanik  – Łukowski (Górski 77’)

Gole: Podgórski 35’, Oliveira 78’,

Żółte kartki: Zalewski, Kuczałek,

Czerwone kartki: Zalewski