Wysokie zwycięstwo w drugim sparingu!

W drugim spotkaniu sparingowym w tureckim Belek Żółto-Czerwoni wygrali aż 6:0 z rumuńskim zespołem FC Universitatea Cluj!

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego mocno weszli w to spotkanie. Już w 3. minucie meczu Korona przeprowadziła akcję prawą stroną boiska za pomocą kombinacyjnych podań pomiędzy Oliveirą, a Szymusikiem.

W 6. minucie spotkania Filipe Oliveira był faulowany przed polem karnym zespołu z Rumunii. Rzut wolny dla kielczan, jednak Jacek Podgórski trafił piłką bezpośrednio w mur.

Od 14. minuty nastąpiła chwilowa dominacja przeciwnika, ale blok defensywny naszego zespołu dobrze kontrolował sytuację. Chwilę później jeden z zawodników Cluj próbował swoich sił bezpośrednim uderzeniem na bramkę Zapytowskiego, jednak futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

Gra w dzisiejszym spotkaniu toczyła się niezwykle dynamicznie i agresywnie. W pewnym momencie Jacek Podgórski zderzył się na boisku z jednym z zawodników drużyny przeciwnej i sytuacja wywołała konflikt między piłkarzami obu drużyn.

W 29. minucie sparingowego spotkania Korona obejmuje prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Takacia i Grzegorz Szymusik kierując głową piłkę do bramki wyprowadza Żółto-Czerwonych na prowadzenie.

Zaledwie trzy minuty później za sprawą Jakuba Górskiego podwyższamy prowadzenie, gdy po jego strzale z dystansu piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników rywali i wpadła do bramki.

Chwilę później Shikavka był faulowany w polu karnym przeciwników. Sędzia dyktuje rzut karny, który perfekcyjnie wykorzystuje Evgeniy. Żółto-Czerwoni prowadzili już trzema bramkami!

W 41. minucie spotkania Oliveira potężnym strzałem z granicy pola karnego posłał piłkę do siatki rywala, po rękawicach interweniującego bramkarza.

Po pierwszej połowie spotkania Korona prowadziła już 4:0!

Druga połowa meczu to znów zmiana praktycznie całej jedenastki. Bez zmian pozostał jedynie między słupkami Marceli Zapytowski.

54. minuta spotkania to kolejny rzut karny dla kielczan. Chwilę później Jakub Łukowski zamienia jedenastkę na bramkę!

Kilka chwil później Piotr Malarczyk głową zdobywa gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Cóż za festiwal strzelecki w Belek!

Zawodnicy z Rumunii na chwilę przejęli inicjatywę na boisku. Defensywa Korony szybko jednak oddaliła zagrożenie od swojej bramki.

Od 74. minuty meczu rywale grają w osłabieniu. Adrian Danek został brutalnie zatrzymany na połowie przeciwnika. Rywal otrzymał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu i musiał opuścić plac gry.

Reszta spotkania to całkowita dominacja Żółto-Czerwonych. Drugi mecz sparingowy podczas zgrupowania w tureckim Belek wygrywamy wysoko, bo aż 6:0!

Korona Kielce - FC Universitatea Cluj 6:0 (4:0)

Korona (I połowa): Zapytowski - Szymusik, Zebić, Koj, Sierpina - Podgórski, Oliveira, Sewerzyński, Takáč, Górski - Shikavka.

Korona (II połowa): Zapytowski - Danek, Malarczyk, Seweryś, Corral - Petrović, Strzeboński (81’ Bojańczyk), Gąsior, Szpakowski, Łukowski (81’ Majewski), Amroziński.

FC Universitatea Cluj (I połowa): Gorcea- Alarcon, Ilie, Ispas, Mitrea, Balgiu, Ribeiro, Haita, Tescan, Hofman, Boiciuc.

Gole: 29’ Szymusik, 32’ Górski, 35’ Shikavka (k), 41’ Oliveira, 55’ Łukowski (k), 57’ Malarczyk.

Żółte kartki: Michał Koj.