Ostatni sparing w Turcji
Żółto-Czerwoni w czwartek rozegrają ostatni już mecz sparingowy podczas dwutygodniowego zgrupowania w Turcji. Rywalem będzie duński zespół, Vendsyssel FF. Start spotkania o godzinie 13:30.
Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego w czwartek, na zakończenie zgrupowania w tureckim Belek rozegrają ostatni mecz kontrolny z duńskim Vendsyssel FF.
Duński klub piłkarski Vendsyssel FF został założony w 2013 roku w wyniku fuzji dwóch innych klubów i kontynuacji projektu FC Hjørring, który powstał w 2006 roku.
W pierwszym sezonie po powstaniu zespół zadebiutował w rozgrywkach na szczeblu pierwszoligowym.
Sezon 2017/2018 to awans zespołu do Superligi. Duńska drużyna zajęła trzecie miejsce w lidze, a następnie w barażach zwyciężyła z Lyngby BK. Vendsyssel na najwyższym szczeblu rozgrywkowym spędził jednak tylko jeden sezon. Później zespół wrócił do pierwszej ligi duńskiej.
Czwartkowe spotkanie Żółto-Czerwonych będzie ostatnim sprawdzianem podczas zgrupowania w Turcji. W piątkowy poranek podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego czeka powrót do Polski.
Przed startem rozgrywek rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi, Koroniarze rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny. Rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec, które aktualnie również przebywa na zgrupowaniu w Belek.
Początek czwartkowego spotkania z duńskim Vendsyssel FF o godzinie 13:30 czasu polskiego.
Na prośbę sztabu szkoleniowego, sparing nie będzie transmitowany. Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, a w szczególności Twittera, gdzie będziemy prowadzić relację tekstową z meczu.
Tradycyjna relacja tekstowa, skrót ze spotkania, a także pozostałe materiały będą dostępne w ciągu kilku godzin od zakończenia meczu.