Porażka po meczu walki

W ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego przegrali 2:3 z duńskim Vendsyssel FF.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków obu drużyn, lecz żadna ze stron nie była w stanie zaskoczyć przeciwnika.

W 11. minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym do piłki doszedł Jensen i płaskim uderzeniem pokonał Forenca.

W 20. minucie Corral wrzucił futbolówkę z autu, po czym na oddanie strzału zdecydował się Danek, lecz piłka minęła słupek Duńczyków.

6 minut później na bramkę przymierzył Łukowski, ale z tym strzałem poradził sobie bramkarz przeciwnika i złapał futbolówkę.

W 37. minucie Szpakowski uruchomił podaniem na prawej stronie Oliveirę, a ten zdecydował się dośrodkować, ale piłkę zdołał wybić przeciwnik. Następnie groźnie zrobiło się pod naszą bramką. Z lewej strony boiska mocnym uderzeniem popisał się zawodnik Vendsyssel, ale futbolówka minimalnie minęła nasz słupek.

W 48. minucie rywale podwyższyli prowadzenie. Montiel po indywidualnej akcji i ominięciu dwóch naszych obrońców posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Forenca. Kilka minut później na dośrodkowanie zdecydował się Szpakowski i do futbolówki zdołał dostać się Shikavka, lecz jego próba została zablokowana.

W 56. minucie przed polem karnym przeciwnika nieprzepisowo zatrzymany został Oliveira i sędzia przyznał Żółto-Czerwonym rzut wolny. Z tego fragmentu gry prosto w mur trafił Sierpina.

W 74. minucie rywale wyprowadzili kolejny cios. Tym razem pokonać naszego golkipera strzałem z lewej strony pola karnego zdołał Dong.

Na odpowiedź kieleckiego zespołu nie musieliśmy długo czekać. W 77. minucie potężnym strzałem z prawej części boiska Górski wpakował piłkę do siatki Vendsyssel.

Po zdobyciu tej bramki podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego coraz mocniej napierali na przeciwnika, chcąc zmusić formację defensywną do błędu.

To zadanie udało się nam w 89. minucie, kiedy Petrović wypracował sobie pozycję do strzału, lecz po jego uderzeniu piłkę zdołał wybić przed siebie golkiper duńskiej drużyny. Dopadł do niej jeszcze Podgórski i nie dał szans na obronę bramkarzowi Vendsyssel.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie.

Korona Kielce - Vendsyssel 2:3 (0:1)

Korona: Forenc - Corral (46' Górski), Zebić (63' Seweryś), Malarczyk, Danek (83’ Majewski), Gąsior (63' Sewerzyński), Sierpina, Szpakowski (83' Bojańczyk), Oliveria (60' Strzeboński), Podgórski, Shikavka (63' Petrović)

Gole: 77’ Górski, 89' Podgórski - 11' Jensen, 48' Montiel, 74' Dong

Żółte kartki: Oliveira, Sierpina, Sewerzyński