Ostatnie sprawdziany przed ligą

Przed startem rundy wiosennej Żółto-Czerwoni rozegrali ostatnie dwa mecze kontrolne z Zagłębiem Sosnowiec. W pierwszym starciu górą byli sosnowiczanie, którzy wygrali z nami 1:0. Natomiast w drugim pojedynku padł remis 1:1.

Pierwsza połowa meczu kontrolnego z Zagłębiem była wyrównana. Oba zespoły budowały swoje ataki, ale żadna ze stron nie była w stanie przechytrzyć formacji obronnej rywala i wpakować piłkę do siatki. W 40. minucie Danek zdołał dośrodkować w pole karne Zagłębia, ale nikt nie wykończył tej akcji. Następnie po centrze z narożnika boiska uderzył jeszcze Malarczyk, ale futbolówkę wybili przeciwnicy. Przed zejściem na przerwę z rzutu wolnego przymierzył jeszcze Łukowski, ale piłkę złapał Gliwa.

W drugiej odsłonie towarzyskiej potyczki Koroniarze nadal starali się wyjść na prowadzenie, ale czujność w swoim polu karnym zachowywali goście.

W 56. minucie ze środka ruszył Szpakowski, który skierował podanie na lewą stronę do Frączczaka, ale strzał naszego doświadczonego napastnika został zablokowany. Następnie uderzać próbowali jeszcze Takać i Łukowski, lecz również górą pozostawała defensywa Zagłębia. Następnie w dobrej sytuacji znalazł się Shikavka. Mimo to jego uderzenie minęło słupek bramki sosnowiczan.

W 73. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska wykończył Sanogo, wyprowadzając tym samym Zagłębie na prowadzenie.

Żółto-Czerwoni po stracie bramki próbowali szybko odpowiedzieć, jednak w dalszym ciągu nasze uderzenia były skutecznie blokowane. W końcówce rywalizacji Shikavka popisał się potężnym strzałem z lewej strony boiska, ale z tą próbą poradził sobie bramkarz ekipy przyjezdnej.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina (27’ Bojańczyk) (46’ Frączczak), Podgórski, Szpakowski, Gąsior (65’ K. Turek), Takáč, Łukowski, Shikavka

Zagłębie: Gliwa - Dalić, Jończy, Kamiński, Borowski, Szumilas, Oliveria, Gojny, Banaszewski, Pawłowski, Sanogo

Gol: 73’ Sanogo

Żółte kartki: Łukowski, Szpakowski, Malarczyk

Czerwona kartka: 75’ Sanogo (po dwóch żółtych)

Na początku drugiego spotkania sparingowego obie jedenastki starały się stwarzać swoje okazje do oddania strzałów, lecz brakowało konkretów. W 10. minucie Strzeboński skierował dobre podanie do Amrozińskiego, następnie wymieniliśmy się jeszcze podaniami i do piłki na przedpolu dostał się Petrović. Futbolówkę po jego uderzeniu zdołał jednak obronić bramkarz ekipy przyjezdnej. Chwilę później próbę podjęli rywale. Z rzutu wolnego przymierzył zawodnik Zagłębia, ale piłkę na róg sparował Zapytowski.

W 23. minucie przechwyt futbolówki w środku boiska zanotował Oliveira i popędził w stronę pola karnego sosnowiczan. Następnie wypatrzył dobrze ustawionego na lewej stronie Górskiego. Młodzieżowiec uderzył jednak nad poprzeczką. Kilkanaście minut później świetną akcję rozpoczął Sewerzyński, który obsłużył podaniem Strzebońskiego, a 18-latek zdołał przerzucić ciężar gry jeszcze na drugą stronę do Górskiego, lecz sędzia podniósł chorągiewkę, wskazując tym samym na pozycję spaloną.

W 31. minucie bezpośrednio na bramkę Zagłębia uderzał Corral, ale futbolówkę zdołał jeszcze wybić przed siebie Bielikow. Do piłki dopadł jednak Amroziński i wyprowadził Żółto-Czerwonych na prowadzenie.

Po zmianie stron ponownie byliśmy świadkami wyrównanej gry obu zespołów. W 50. minucie do remisu doprowadził Popczyk, który strzałem z lewej strony boiska pokonał Sandacha.

Następnie Koroniarze ruszyli do ofensywy. Na bramkę przeciwnika uderzać próbowali Strzeboński, Górski i Błanik, lecz brakowało po naszej stronie wykończenia.

W kolejnych fragmentach gry na mocny strzał z lewej strony boiska zdecydował się Corral, lecz piłkę na rożny zdołał sparować bramkarz z Sosnowca.

Następnie dobrymi interwencjami popisał się Sandach, który uchronił gospodarzy przed stratą gola.

W końcówce spotkania Żółto-Czerwoni starali się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale defensywa gości skutecznie uniemożliwiała nam to zadanie.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)

Korona: Zapytowski (46’ Sandach) - Majewski, Zebić, Seweryś, Corral, Petrović (72’ K. Turek), Oliveira (64’ Bojańczyk), Sewerzyński, Strzeboński, Górski, Amroziński (58’ zawodnik testowany)

Zagłębie: Bielikow - Chęciński (67' Barć), Duriska, Bodzioch, Chechelski (46’ Płuciennik), Troć, Korzeniecki, Seedorf, Bryła (58’ Nowak), Dziedzic (73’ Kozłowski), Popczyk

Bramki: 31’ Amroziński - 50’ Popczyk

Żółta kartka: Seweryś