Remis z liderem w Legnicy

W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce zremisowała z liderem, Miedzią Legnica. Bramkę dla kielczan zdobył Dawid Błanik, a dla gospodarzy strzelał Martinez.

Inicjatywa od początku spotkania delikatnie należała do drużyny Miedzi Legnica. Oba zespoły jednak już w pierwszych minutach stworzyły sobie groźne sytuacje pod bramką rywala. Korona po dośrodkowaniu Podgórskiego miała klarowną sytuacją do zdobycia bramki, niestety podania nie udało się zamknąć.

W miarę upływu czasu Korona próbowała coraz bardziej przedostawać się w pole karne drużyny gospodarzy. Ciągle brakowało jednak odpowiedniego wykończenia akcji i piłka zostawała przejęta przez rywali, albo lądowała poza linią końcową.

Już w 11. minucie spotkania Podgórski popisał się bardzo dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła głowy Żółto-Czerwonych.

W 13. minucie gospodarze obejmują prowadzenie. Legniczanie cały czas okupowali kielecką połówkę. Wrzutka w nasze pole karne, Malarczyk wybija, jednak za krótko. Podgórski trąca piłkę, ta niestety spada pod nogę przeciwnika, strzela Chuca i mamy bramkę. Cóż za pech!

Miedź ciągle utrzymuje się przy piłce. W 19. minucie spotkania Adrian Danek popisał się fenomenalną akcją ratunkową wybijając piłkę głową z linii bramkowej Korony. Było gorąco!

Korona rozwija skrzydła i próbuje odważniej atakować. W 27. minucie Shikavka z ostrego kąta uderzał na bramkę, ale Lenarcik broni! Za chwilę kolejna akcja Korony, Shik pada na murawę w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia.

Korona atakowała, atakowała i doczekała się bramki wyrównującej! Mocny strzał z dystansu Jakuba Łukowskiego, Lenarcik wypluwa piłkę do której dobiega Błanik i perfekcyjnie przymierza! Od 33. minuty spotkania mamy już remis na Stadionie Miejskim w Legnicy!

Oba zespoły pod koniec pierwszej połowy próbowały swoich sił, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych 45 minutach zawodnicy zeszli do szatni przy stanie 1:1.

Początek drugiej połowy spotkania to nacisk Miedzi, która starała się coraz odważniej atakować. W 49. minucie spotkania Miedź wrzuca piłkę daleko w pole karne Korony. Bardzo dobra akcja po której gospodarze oddają strzał i trafiają w boczną siatkę!

W 55. minucie dobra akcja Korony. Podgórski wrzuca z rzutu rożnego, Koj uderza, ale nie było to dokładne. Szybka kontra gości i sytuację całe szczęście ratuje Forenc.

Korona coraz bardziej atakuje. W 61. minucie spotkania pięknym strzałem zza pola karnego popisał się nasz portugalski pomocnik, Filipe Oliveira. Piłka szybowała jednak minimalnie nad bramką!

Chwilę później rzut wolny dla Żółto-Czerwonych po faulu na Dawidzie Błaniku. Strzał głową Piotra Malarczyka po stałym fragmencie gry. Piłka została jednak wybita w ostatnim momencie przez jednego z zawodników Miedzi.

Kolejny stały fragment dla podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego. Podgórski w pole karne, jednak żaden z zawodników Korony nie doszedł do piłki.

Arbiter główny po upływie doliczonego czasu gry zakończył mecz i w Legnicy Żółto-Czerwoni podzielili się punktami z Miedzią.

Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Miedź: Lenarcik - Martinez (Lehaire 79'), Dominguez, Aurtenetxe, Zapolnik, Tront (Matuszek 79'), Carolina, Mijusković, Śliwa, Makuch, Gammelby

Korona: Forenc - Danek, Koj, Malarczyk, Corral - Szpakowski, Oliveira (Sewerzyński 86'), Błanik, Podgórski (Zebić 90+3), Łukowski (Górski 75') - Shikavka

Gole: Martinez 13’ - Błanik 33’

Żółte kartki: Mijusković, Zapolnik, Dominguez, Tront, Makuch, Aurtenetxe, Lenarcik - Corral, Podgórski, Malarczyk, Szpakowski

Sędzia: Sebastian Jarzębak