Zwycięstwo Radomiaka w sparingu

Korzystając z przerwy reprezentacyjnej Żółto-Czerwoni rozegrali sparingowe spotkanie z ekstraklasowym Radomiakiem. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:0 drużyny z Radomia.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Obie strony próbowały swoich sił przedostając się w pole karne przeciwnika. Nie były to jednak tak groźne akcje. by stworzyć sobie stuprocentowe sytuacje bramkowe.

Radomiak z biegiem czasu coraz odważniej przejmował inicjatywę i częściej zaczął przedostawać się w nasze pole karne.

W 26. minucie spotkania Mateusz Radecki przedostał się w nasze pole karne i oddał strzał na bliższy słupek. Piłka wylądowała w siatce i zespół Radomiaka objął prowadzenie.

Kilka minut później jeden z zawodników drużyny z Radomia oddał mocny strzał na bramkę. Zapytowski wybija piłkę, jednak Machado dobija i piłka ponownie ląduje w siatce.

Żółto-Czerwoni również tworzyli swoje sytuacje, niestety do przerwy nie udało się zmienić wyniku i do szatni schodziliśmy przegrywając 0:2.

Druga połowa to zupełnie inna jedenastka Żółto-Czerwonych, którą mogliśmy oglądać. Trener Leszek Ojrzyński dał szansę pozostałym zawodnikom. Początek drugiej części spotkania to znaczna dominacja Korony. Piłkarze wyszli bardzo zmotywowani, żeby odrabiać straty z pierwszej połowy.

W 51. minucie po rzucie rożnym dla Korony następuje zamieszanie w polu karnym. Ostatecznie Szpakowski oddaje mocny strzał zza pola karnego, piłka jednak minimalnie poszybowała nad poprzeczką!

W 57. minucie spotkania Mateusz Radecki popisał się piękny strzałem z prawej strony. Piłka idealnie zmieściła się pod poprzeczką i Radomiak prowadził już trzema bramkami.

Druga połowa meczu sparingowego to znacznie agresywniejsza gra obu zespołów. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego coraz odważniej kreowali swoje sytuacje. Brakowało jednak precyzyjnego wykończenia, aby piłka wylądowała w siatce.

W ostatnich minutach spotkaniach mocnym strzałem popisał się powracający na boisko Jacek Kiełb! Strzał naszego kapitana z rzutu wolnego poszybował jednak minimalnie nad poprzeczką!

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Sparingowe spotkanie z Radomiakiem zakończyło się porażką Żółto-Czerwonych.

Radomiak Radom - Korona Kielce 3:0 (2:0)

Radomiak (I połowa): Kochalski - G. Silva, R. Rossi, Cichocki, Machado, Łukasik, F. Nascimento, Abramowicz, Radecki, A. Marcus - Angielski

Radomiak (II połowa): Kochalski - G. Silva, R. Rossi, Karwot, T. Matos, Luizao, Cele, Abramowicz, Rondon, Radecki - Sokół

Korona (I połowa): Zapytowski - Danek, Szymusik, Zebić, Koj, Corral, Podgórski, Sewerzyński, Oliveira, Błanik, Shikavka

Korona (II połowa): Zapytowski - Majewski, Malarczyk, Seweryś, Kiełb, Zarandia, Szpakowski, Strzeboński, Górski, Łukowski, Amroziński

Gole: Radecki 26’, 57’, Machado 33’

Żółte kartki: Machado, Cele - Górski