Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Korona II] Na piątkę z Alitem!

W meczu 20. kolejki Hummel IV Ligi druga ekipa Żółto-Czerwonych pokonała 5:0 Alit Ożarów. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Szymon Majewski, a po jednym trafieniu zanotowali Miłosz Strzeboński, Radosław Turek i Karol Turek.

Koroniarze od razu rzucili się do ataku. W pierwszej okazji próbował Radek Turek, ale ostatecznie goście zdołali przechwycić futbolówkę.

Następnie na oddanie strzału w 7. minucie spotkania zdecydował się Strzeboński, ale piłka minęła bramkę gości. 4 minuty później po centrze Strzebońskiego z rzutu wolnego uderzać próbował Zwoźny, lecz futbolówkę złapał golkiper gości.

Chwilę później Żółto-Czerwoni sfinalizowali swoje ofensywne działania. Podanie od Rybusa wykończył Strzeboński i wyprowadził podopiecznych trenera Marka Mierzwy na prowadzenie.

W kolejnych fragmentach gry w dalszym ciągu przeważaliśmy na boisku. W 20. minucie na strzał po ziemi zdecydował się Strzeboński, lecz futbolówka minęła słupek Alitu.

W 24. minucie podanie od Strzebońskiego wykończył Radek Turek, który mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał Żytniewskiego.

Przed upływem trzydziestu minut Żółto-Czerwoni prowadzili już 3:0. Bojańczyk dobrze poradził sobie z defensywą ożarowian i obsłużył dobrym podaniem Karola Turka, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 37. minucie przyjezdni próbowali zaskoczyć nas z rzutu rożnego, ale czujnie ustawiony Sandach wypiąstkował piłkę.

Przed końcem pierwszej części zawodów na strzał zdecydował się jeszcze Bojańczyk, ale nie zagroził on zespołowi z Ożarowa.

Po zmianie stron Alit starał się odrobić straty, lecz Koroniarze skutecznie odpierali ataki gości.

W 65. minucie meczu dwukrotnie stanęliśmy przed szansą na podwyższenie wyniku. Najpierw po podaniu od Karola Turka obrońcy rywala zdołali zablokować Wolaka.  Następnie uderzać próbował jeszcze Kośmider, ale futbolówkę złapał Żytniewski.

Alit w dalszym ciągu szukał swoich szans, ale dobrze ustawiony Kiercz z Kiełbem oddalali zagrożenie z naszego pola karnego.

W 84. minucie przepięknej urody gola zdobył Majewski, który uderzył mocno zza szesnastki wprost w lewy dolny róg bramki gości. 18-latek chwilę przed ostatnim gwizdkiem ponownie wpisał się na listę strzelców, pokonując golkipera Alitu strzałem z prawej strony pola karnego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Korona II Kielce - Alit Ożarów 5:0 (3:0)

Korona II: Sandach - Zwoźny (46’ Więckowski), Kiełb, Kiercz, R. Turek, Kośmider (78' Seweryś), K. Turek, Rybus (68' Moch), Bojańczyk (56' Wolak), Strzeboński, Smolarczyk (60’ Majewski)

Alit (wyjściowa jedenastka): Żytniewski - Kilijański, Kobryń, Rutkowski, Gierczak, Stępień, Poński, Kamiński, Sornat, Łokieć, Kapsa

Gole: 12’ Strzeboński, 23’ R. Turek, 29’ K. Turek, 84’ 89’ Majewski

Żółta kartka: K. Turek

Sędzia: Albert Bińkowski