[Akademia] CLJU17: Wygrywamy w hicie z Wisłą!

W spotkaniu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 juniorzy młodsi pokonali u siebie Wisłę Kraków 3:2! Bramki dla Żółto-Czerwonych strzelili Michał Pokora, Maciej Oziębło i Kamil Krzemiński.

Od pierwszego gwizdka sędziego Koroniarze rzucili się do ofensywy. Na strzał zdecydował się Pokora, ale został zablokowany i zyskaliśmy szansę z rzutu rożnego. Wiślacy wyszli jednak z opresji obronną ręką.

W 9. minucie spotkania goście nieprzepisowo zatrzymali w polu karnym Pokorę i arbiter przyznał nam rzut karny. Pewnym strzałem z jedenastu metrów Stępaka pokonał właśnie faulowany Koroniarz i tym samym wyprowadził Żółto-Czerwonych na prowadzenie.

Po straconej bramce Biała Gwiazda starała się szybko doprowadzić do wyrównania, lecz podopieczni trenera Kordiana Wójsa skutecznie odpierali ataki, dobrze organizując się w obronie.

Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Wisły zdecydował się Krzemiński, lecz futbolówka powędrowała nad poprzeczką. Następnie przed szansą stanął jeszcze Bąk, ale piłka minimalnie minęła słupek przyjezdnych.

Tuż przed przerwą mocno przymierzył Oziębło, ale na posterunku znajdował się Stępak i zdołał obronić strzał naszego pomocnika.

Po zmianie stron kielczanie szybko podwyższyli swoją przewagę. Z defensywą Wisły świetnie poradził sobie Oziębło i zdecydowanym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości na obronę.

Radość Żółto-Czerwonych nie trwała jednak długo. W 52. minucie kontaktowego gola strzelił Rojkowicz. Po tym trafieniu Wisła nabrała nieco wiatru w żagle i dążyła do wyrównania. Ta sztuka udała się gościom w 62. minucie, gdy piłkę w naszej bramce umieścił Głogowski.

Mimo wyniku Koroniarze się nie załamali i w dalszym ciągu pewnie walczyli o swoje. W 70. minucie wywalczyliśmy rzut wolny, z którego piłkę do siatki Wisły wpakował Krzemiński.

Przed ostatnim gwizdkiem sędziego gospodarze jeszcze kilkakrotnie próbowali udokumentować swoją przewagę kolejnym trafieniem, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną Żółto-Czerwonych 3:2.