Remis wywalczony w śniegu

W meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:2 (0:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Tomasz Boczek i Łukasz Zjawiński, a dla gości Jacek Podgórski i Jakub Łukowski.

Mecz na stadionie imienia ojca Augustynka, który obecnie znajduje się w przebudowie był tego dnia rozgrywany bez udziału publiczności. Koroniarze od samego początku spotkania przeszli do wysokiego pressingu i szukali swoich sytuacji po dośrodkowaniach zarówno z prawej jak i lewej strony, jednak Dawid Pietrzkiewicz stał na posterunku bramki gospodarzy.

Pogoda w Nowym Sączu nie ułatwiała zawodnikom obu drużyn konstruowania szybkich akcji ofensywnych oraz oddawania precyzyjnych uderzeń na bramkę. W środku pola gra często toczyła się na pograniczu faulu i arbiter główny co rusz musiał używać gwizdka i upominać piłkarzy.

Po stronie gości sytuacje mieli między innymi Adrian Danek i Jacek Podgórski, ale po ich strzałach piłka nie znalazła drogi do bramki sądeczan. Gospodarze również kilka razy sprawdzili czujność defensywy kielczan, jednak im też nie udało się finalnie pokonać Konrada Forenca.

Sędzia Paweł Malec nie doliczył dodatkowego czasu w pierwszej odsłonie spotkania i zespoły schodziły na przerwę do szatni przy stanie 0:0.

W 50. minucie meczu zawodnicy Sandecji wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne Korony na piątym metrze zrobiło się spore zamieszanie za sprawą strzału w słupek z najbliższej odległości przez jednego z zawodników gospodarzy, jednak kończące tę akcję techniczne uderzenie Tomasza Boczka dało prowadzenie sądeczanom.

Z biegiem czasu nasilające się opady śniegu coraz bardziej utrudniały poruszanie się po boisku oraz widoczność piłki. Linie boiska były praktycznie niedostrzegalne pod warstwą białego puchu.

Po kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym gospodarzy i protestach kielczan arbiter główny zdecydował się na weryfikację VAR i podyktował jedenastkę na korzyść Żółto-Czerwonych. W 64. minucie do piłki podszedł Jacek Podgórski i płaskim strzałem pokonał interweniującego Pietrzkiewicza wyrównując tym samym wynik spotkania.

W 79. minucie Łukasz Zjawiński najlepiej odnalazł się po dośrodkowaniu jednego z kolegów w polu karnym Korony, wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem pokonał Konrada Forenca.

Dwie minuty później Jakub Łukowski uderzając na bramkę bezpośrednio ze stałego fragmentu gry doprowadził do kolejnego wyrównania w tym spotkaniu. Piłka po strzale kieleckiego pomocnika skozłowała przed golkiperem z Nowego Sącza nie dając mu szans na poprawną interwencję.

Obie strony starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak pogoda grała tego dnia pierwszoplanową rolę utrudniając piłkarzom tę sztukę.

Sędzia do regulaminowego czasu doliczył 5 dodatkowych minut i po ich upływie zakończył ten bardzo wymagający pod względem fizycznym mecz przy stanie 2:2.

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 2:2 (0:0)

Sandecja:  Pietrzkiewicz – Osyra, Szufryn, Fall, Sovsić (Koffe 76’), Walski, Nawotka, Chmiel (Szczepanek 73’), Kobryń, Boczek, Zjawiński

Korona: Forenc – Corral, Koj, Szymusik, Danek – Błanik, Podgórski (Kiełb 88’), Takać (Łukowski 61’), Oliveira, Górski (Strzeboński 61’), – Shikavka (Frączczak 61’)

Gole: Boczek, Zjawiński – Podgórski, Łukowski

Żółte kartki: Fall, Szufryn, Boczek, Nawotka - Koj, Takać, Szymusik