[Akademia] Podsumowanie meczów [14.04]

Na przerwę świąteczną udajemy się w bardzo dobrych humorach! Intensywny czwartek zakończyliśmy wygranymi każdej z naszych grup młodzieżowych.

Piłkarski maraton rozpoczęliśmy już o godzinie 10:00. Na stadionie Politechniki Świętokrzyskiej podopieczni trenera Michała Tyrki zmierzyli się z KKP Korona. Pierwsza połowa tego starcia była wyrównana i nie przyniosła żadnych trafień. Po zmianie stron Żółto-Czerwoni zaczęli coraz śmielej atakować i ostatecznie zainkasowali komplet oczek, wygrywając 2:0. Juniorzy młodsi znajdują się na czele ligowej tabeli.

Trampkarze młodsi rozegrali spotkanie wyjazdowe z Wisłą Sandomierz. Koroniarze wrócili do Kielc z trzema punktami, popisując się okazałym zwycięstwem 6:1. Ekipa trenera Marcina Koziora plasuje się na pozycji wicelidera.

Punktualnie o 13:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek w domowym pojedynku Korony U-19 z Beskidem Andrychów. Podopieczni trenera Krzysztofa Mądzika wyszli na prowadzenie już w 4. minucie za sprawą uderzenia Jakuba Przybysławskiego, który wykorzystał podanie od Krystiana Wierzchanowskiego. Przed przerwą kielczanie potwierdzili swoją przewagę i podwyższyli wynik na 3:0. W drugiej odsłonie goście nie zdołali wykorzystać swojej okazji z rzutu karnego. Ze strzałem z jedenastu metrów poradził sobie Rafał Mamla. Koroniarze nie odpuszczali i przed końcem meczu jeszcze trzykrotnie cieszyli się ze zdobytych goli. W ostatnich minutach rywalizacji ekipa z Andrychowa zdobyła honorową bramkę. Juniorzy starsi pozostają niepokonani i na półmetku rundy są na 1. miejscu w Lidze Makroregionalnej w grupie D.

Idealne warunki do gry wykorzystali również młodzicy starsi, którzy w pierwszym wyjazdowym spotkaniu w drugiej części sezonu 2021/22 zmierzyli się z Juventą Starachowice.

W ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17 Żółto-Czerwoni podjęli Podlasie Biała Podlaska. Od początku meczu staraliśmy się kreować swoje sytuacje. Na strzał na bramkę rywala zdecydował się Kamil Krzemiński, ale piłkę zdołał złapać golkiper gości. Następnie z rzutu wolnego przymierzył Michał Pokora, lecz futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W kolejnych fragmentach spotkania kielczanie w dalszym ciągu dążyli do zdobycia gola. Ta sztuka udała się nam po zmianie stron, kiedy na prowadzenie wyprowadził nas Adrian Bolek. Po tym trafieniu stawaliśmy przed kolejnymi okazjami, ale futbolówka po próbach naszych zawodników nie chciała znaleźć drogi do bramki zespołu z województwa lubelskiego. W 78. minucie Podlasie przeprowadziło skuteczny atak, po którym do wyrównania doprowadził Miłosz Koryciński. To nie załamało gospodarzy. Przed końcowym gwizdkiem wygraną Żółto-Czerwonym zapewnił Kacper Żabka. Jak dotąd zgromadziliśmy na swoim koncie 11 punktów i jesteśmy na 4. pozycji w grupie D.

Ostatnim czwartkowym meczem naszych podopiecznych było starcie trampkarzy starszych z Bucovią Bukowo, która musiała uznać wyższość kieleckiej drużyny i przegrała 0:3. Z kompletem zwycięstw zespół pod wodzą trenera Marcina Koziora znajduje się na najwyższym stopniu podium.

Wyniki:

Czwartek:

4. kolejka ŚLJM: KKP Korona - Korona U16 0:2 (0:0)

Skład: Niedbała- Konieczny (46’ Irzyk), Rożek, Jas - Aszklar, Toboła (65’ Kościelecki), Purski (46’ Adach), Chałaciński (75’ Więczkowski) - Łukawski, Błaszczyk, Kucharczyk (55’ Cerek)

Gole: 63’ Chałaciński, 86’ Łukawski (k)

4. kolejka ŚILTM: Wisła Sandomierz - Korona U14 1:6 (0:4)

Skład: Kawalec - Dolega, Kamizela, Liszewski, Lechowski - Plisak, Szymański, Socha - Kobryń, Wach, Galera

Zmiana lotna: Strzelec

Bramki: Galera (3x), Kobryń (2x), Dolega

7. kolejka LM U19: Korona U19 - Beskid Andrychów 6:1 (3:0)

Skład: Mamla (70’ Piątkowski), Zwoźny, Nasidłowski (57’ Skiba), Płocica, Szczepanek (38’ Zaliński), Przybysławski, Grabarczyk, Wierzchanowski (46’ Walkowiak), Łoch (46’ Przybylski), Wójcik ( 46’ Słoń), Kralka (63’ Zembol)

Gole: 4’, 28’, 50’ Przybysławski, 39’ Kralka, 67’ Zaliński, 78’ Słoń - 85’ Janusiewicz

7. kolejka CLJ U17: Korona U17 - AP Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:0)

Skład: Jamróz - Pawłowski (83’ Hajdo), Krzemiński, Oziębło, Jakubowski, Kotulak, Bąk (80’ Żabka), Jaskot, Kowalewski (55’ Bolek), Jakubaszek (78’ Nowak), Pokora

Bramki: 57’ Bolek, 85’ Żabka - 78’ Koryciński

4. kolejka ŚIILTS: Korona U15 - Bukovia Bukowo 3:0 (1:0)

Skład: Glomb - E. Jakubowski, W. Jakubowski, Marszałek, Korban - Nowacki, Sabat, Kuzera - Strzelec, Jagodziński, Haba

Zmiany lotne: Liszewski, Kobryń

Gole: 14’ Kuzera, 77’ Liszewski, 80’ Jagodziński