Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Korona II] Wracamy do III ligi!

W meczu 32. kolejki Hummel IV Ligi druga drużyna Korony pokonała na swoim terenie 2:1 Pogoń Staszów. Bramki dla Żółto-Czerwonych strzelili Jakub Konstantyn i Piotr Wójcik.

Przystępując do starcia z Pogonią Staszów, Koroniarze mieli już zapewniony awans do III ligi, dlatego że porażką zakończył się pojedynek naszego bezpośredniego rywala - Staru Starachowice, który uległ 2:3 Alitowi Ożarów i pozbawił się szans na dogonienie nas w ligowym zestawieniu.

Od pierwszego gwizdka sędziego podopieczni trenera Marka Mierzwy ruszyli do ataku. Pierwszą okazję mieliśmy już w 2. minucie, jednak piłka po strzale Przybysławskiego minimalnie minęła bramkę gości. Następnie przed szansą po podaniu od Konstantyna stanął Karol Turek, lecz staszowianie zdołali wyjść cało z opresji.

Nasza ofensywa trwała w najlepsze. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska w polu karnym ekipy trenera Pawła Czai zrobiło się zamieszanie i do futbolówki dostał się Konstantyn, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała i obie drużyny szukały swoich okazji, ale brakowało konkretów.

W 36. minucie Przybysławski zdecydował się na przerzut piłki do Konstantyna, ten wymienił się jeszcze ze Smolarczykiem i precyzyjnym strzałem pokonał Borusińskiego, wyprowadzając Żółto-Czerwonych na zasłużone prowadzenie.

Na drugą część zawodów obie jedenastki wyszły mocno zmobilizowane, jednak gra nabrała tempa dopiero pod koniec meczu. Koroniarzy przed stratą gola uratował Mamla, który obronił świetny strzał jednego z zawodników rywala. Następnie okazję miał Kiercz po centrze Konstantyna z rzutu wolnego, lecz ponownie szczęście uśmiechnęło się do Pogoni.

Ostatnie minuty to prawdziwy rollercoaster. W 85. minucie do podwyższenia doprowadził debiutujący na czwartoligowej murawie Piotr Wójcik, który umieścił futbolówkę w siatce golkipera przeciwnika uderzeniem z dystansu. Chwilę później 18-latek mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz z jego uderzeniem poradził sobie Borusiński. W doliczonym czasie gry kontaktowe trafienie zaliczyli Zielono-Czarni po trafieniu Zębali.

Druga siła Żółto-Czerwonych przypieczętowała powrót do III ligi po rocznej nieobecności. Zespół wykonał zadanie perfekcyjnie. Awans został przypieczętowany jeszcze przed końcem rozgrywek. Na dwie kolejki do końca Koroniarze mają aż 9 oczek przewagi nad drugim w tabeli, Starem Starachowice.

Gratulujemy zarówno zawodnikom, jak i sztabowi! Razem wykonaliście bardzo dobrą pracę!

Korona II Kielce - Pogoń Staszów 2:1 (1:0)

Korona II: Mamla - R. Turek, Kiercz, Płocica, Więckowski (76’ P. Wójcik), K. Turek, Kośmider (46’ Jopkiewicz), Zwoźny, Konstantyn (88’ Świecarz), Przybysławski (89’ Moch), Smolarczyk (62’ Rybus)

Pogoń (skład wyjściowy): Borusiński - Czerwiak, Pańtak, Ptak, Wojsa, Sudy, Musiał, Markowicz, Wdowiak, Żądło, Piskorz

Bramki: 36’ Konstantyn, 85’ Wójcik - 90+2’ Zębala

Żółte kartki: Czerwiak, Czaja

Sędzia: Jakub Chrzanowski