Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Wygrana w sparingu z Radomiakiem!

W drugim meczu sparingowym w trakcie przygotowań do startu PKO BP Ekstraklasy Żółto-Czerwoni wygrali na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom 1:0. Jedynego gola dla naszej ekipy strzelił Adam Frączczak z rzutu karnego.

Koroniarze od początku spotkania dobrze się organizowali i próbowali napędzać swoje akcje. Już w 6. minucie po zamieszaniu w polu karnym na oddanie mocnego strzału z dystansu zdecydował się Piotr Malarczyk, ale piłkę zdołał złapać Kobylak. Kilka minut później próbę podjął jeszcze Jacek Podgórski, lecz futbolówkę przejęli goście.

Po kwadransie gry ponownie zakotłowało się pod bramką Radomiaka. Kolejny strzał oddał Jacek Podgórski, ale golkiper przyjezdnych poradził sobie z tym uderzeniem.

W 23. minucie nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym radomskiej ekipy został Marcin Szpakowski i sędzia nie wahał się, by wskazać na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił pewnym strzałem Adam Frączczak, tym samym wyprowadzając Żółto-Czerwonych na zasłużone prowadzenie.

W końcówce pierwszej części spotkania lekką przewagę osiągnął zespół z Radomia. Próbę pokonania Konrada Forenca najpierw podjął Luis Machado, lecz piłka minęła naszą bramkę. Następnie przymierzył mocno Filipe Nascimento, ale bez powodzenia.

W 50. minucie przechwyt piłki w środkowej strefie boiska zaliczył Luka Zarandia i pomknął w kierunku bramki Radomiaka. Następnie zdecydował się na podanie do Jakuba Łukowskiego, którego centra została zablokowana i zyskaliśmy rzut rożny. Po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu gry najwyżej do futbolówki wyskoczył Mario Zebić, który przymierzył głową. Goście oddalili jednak zagrożenie.

W 58. minucie stworzyliśmy kolejne zagrożenie w polu karnym przeciwnika. Z prawej strony wbiegł Jakub Łukowski i zdołał podać jeszcze do Bartosza Śpiączka, ale 30-letni napastnik nie zdążył do futbolówki i minęła ona lewy słupek Ojrzyńskiego.

Na ponowną klarowną okazję nie musieliśmy długo czekać. Po podaniu od Jacka Kiełba przymierzył Luka Zarandia, lecz piłka minęła słupek. W 73. minucie z okolicy dwudziestego metra uderzył Mario Zebić i niewiele zabrakło, byśmy podwyższyli nasze prowadzenie.

W końcówce gra się nieco zaostrzyła i obie jedenastki szukały swoich szans, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Korona Kielce - Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Korona (I połowa): Forenc - Szymusik, Malarczyk, Petrov, Corral, Deja, Trojak, Podgórski, Szpakowski (39’ Majewski), Błanik, Frączczak

Radomiak (I połowa): Kobylak, Pawłowski, Cichocki, Rossi, Grzybek, Łukasik, Cele, Nascimento, Machado, Leandro, Feliks

Korona (II połowa): Zapytowski - Danek, Zebić, Balić, Seweryś - Zarandia, Sewerzyński (78' Lisowski), Takać, Kiełb, Łukowski, Śpiączka (83' Szulc)

Radomiak (II połowa): Ojrzyński - Pik, Korzeniecki, Justiniano, Abramowicz, Luizao, Matos, Nowakowski, Angielski, Maurides, Sokół

Gole: 24’ Frączczak (k)

Żółte kartki: Zebić - Rossi, Maurides, Abramowicz

Czerwona kartka: 80' Korzeniecki