Promo banner
Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Rok funkcjonowania Akademii Korona!

1 lipca 2022 roku jest niezwykle ważną datą w historii Korony Kielce. Mija rok działalności naszej Akademii. Ostatnie dwanaście miesięcy upłynęło nam na budowaniu innowacyjnego projektu, który napawa nas dumą. Nie brakowało ciężkiej pracy, ale również satysfakcji z jej efektów. Przypomnijmy sobie, co się działo w tym czasie. 

Początek 

Pierwsze karty zostały odkryte tak naprawdę już w maju 2021 roku. Wówczas poznaliśmy nazwisko szefa Akademii. Na czele tego przełomowego w dziejach Klubu projektu stanął dobrze znany kieleckiej społeczności Tomasz Wilman. Koordynatorem Szkolenia Młodzieży pozostał Marek Mierzwa, a za sprawy organizacyjne odpowiada Jacek Kubicki. 

 

 

Miesiąc później doszliśmy do porozumienia z Gminą Nowiny w sprawie współpracy z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach w zakresie szkolenia młodzieży. Kooperacja pozwoliła naszym podopiecznym na korzystanie z najlepiej wyposażonego obiektu w województwie świętokrzyskim. Młodzi Koroniarze mają dostęp zarówno do centrum treningowego, szkoły, jak i internatu. W październiku patronem placówki został legendarny Włodzimierz Lubański.

 

 

Przykładamy ogromną uwagę do połączenia edukacji i sportu. Nie znajdujemy powodu, by piłkarz nie mógł zdobywać wiedzy. Wierzymy, że nasi podopieczni będą w stanie zarówno za pomocą swojego talentu, jak i ciężkiej pracy wyszkolić się na wysokiej klasy zawodników. Chcemy, by kibice byli dumni, że wychowankowie zakładają żółto-czerwoną koszulkę i reprezentują Koronę.

 

 

Gramy razem - Kluby Partnerskie 

Jako największy klub w regionie czujemy odpowiedzialność za promowanie i rozwijanie umiejętności gry w piłkę nożną wśród młodych zawodników, dlatego chcemy, by nasz nowy projekt opierał się na ścisłej współpracy z klubami z województwa świętokrzyskiego. Nie bez powodu pierwszy Klubem Partnerskim został LKS Orlęta Kielce. Obecnie w zakresie szkolenia młodzieży współpracujemy z Naprzodem Jędrzejów, Szydłowianką Szydłowiec, WKS-em Brain&Body, Spartą Kazimierza Wielka, KSPN Pogonią Kraków, Hetmanem Włoszczowa. Dodatkowo mamy podpisaną umowę w zakresie szkolenia bramkarskiego z Akademią Piłkarską Champions Końskie. A to dopiero początek! 

 

 

W marcu odbyło się pierwsze spotkanie Klubów Partnerskich naszej Akademii. Wspólnie z naszymi gośćmi wymieniliśmy się myślą szkoleniową.

 

 

Nie zabrakło także wizyt w naszych satelickich ośrodkach. Trenerzy Mateusz Gwizd i Mirosław Maj przekazywali adeptom bramkarstwa cenne wskazówki dotyczące dalszego rozwoju na tej wyjątkowej pozycji. Natomiast za ogólnorozwojowe zajęcia odpowiadał trener Michał Gębura.

 

 

Szkolenie
Koroniarze mieli okazję doskonalić swój warsztat pod okiem trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów, która przybyła do nas z wizytą i solidną dawką wiedzy.

 


Oprócz podnoszenia umiejętności zawodników dbaliśmy również o progres naszych szkoleniowców. Trenerzy działający na rzecz naszej Akademii z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach, stażach i konferencjach, poszerzając swoje horyzonty.

 

 

 

Współpraca na linii Rodzic-Trener-Klub

Rodzice odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu zawodnika. To właśnie oni towarzyszą mu przez całą piłkarską drogę. Chcąc pokazać, w jaki sposób mogą wykorzystać psychologię sportu do wspierania swoich pociech, wspólnie z trenerem Pawłem Rybińskim zorganizowaliśmy dla nich specjalne szkolenie.

 

 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą
W dzisiejszych czasach zawodnicy często nie zdają sobie sprawy, że ich postrzeganie nie zależy tylko od prezentowania dobrego poziomu sportowego. Ważna jest także interakcja z kibicami w mediach społecznościowych, a także zaangażowanie w marketingowe aspekty działalności reprezentowanego klubu. Chcąc zwrócić uwagę, jak ważne są social-media, organizowaliśmy specjalne szkolenia dla reprezentantów żółto-czerwonych barw. Podczas regularnych zebrań Koroniarze dowiadywali się m.in. o obowiązkach wizerunkowych wynikających z kontraktu zawodowego oraz poznawali przykłady niefortunnych działań i wypowiedzi osób ze świata futbolu.

 


To jednak nie wszystko! Zdając sobie sprawę, jak wiele niebezpieczeństw czeka na młodych piłkarzy, zadbaliśmy także o uświadomienie ich o zagrożeniach wynikających z uzależnień od gier hazardowych. 

 

 

Jak się uczyć, to od najlepszych
W kształceniu naszych podopiecznych mogliśmy liczyć także na zawodników pierwszej drużyny, którzy z chęcią odwiedzali swoich młodszych kolegów podczas turniejów czy indywidualnych treningów.

 


Ogromne wrażenie na naszych podopiecznych zrobiła niespodziewana wizyta kapitana Żółto-Czerwonych, Jacka Kiełba w szkole w Nowinach. Popularny Ryba opowiedział o początkach swojej kariery, pokusach, jakie na niego czekały oraz o powrocie po kontuzji.

 


Dzięki 4F i Fundacji 4F Pomaga, mieliśmy możliwość poznać Przemysława Świercza, czyli kapitana Reprezentacji Polski w AMP Futbolu, który jest niezwykle inspirującą i motywującą do działania osobą. Pokazał nam, że pomimo trudności możemy pokonać własne słabości i dążyć do realizacji swoich marzeń.

 

 

Powołania 

Żółto-Czerwoni regularnie brali udział w zgrupowaniach kadr województwa. Dodatkowo zawodnik juniorów młodszych, Marcel Łukawski był powołany do kadry Polski Diabetyków “Słodka Polska”.

 

Hiszpańska szkoła futbolu
Kielce a co za tym idzie Suzuki Arenę, odwiedzili przedstawiciele hiszpańskiego Cultural Leonesa, którzy opowiedzieli nam o funkcjonowaniu ich Akademii. Po części dla szkoleniowców przeprowadzony został trening dla trampkarzy, dzięki któremu poznaliśmy fundamenty, którymi kierują się nasi goście w szkoleniu na swoim podwórku.

 


Nie samą piłką żyliśmy
Dużą uwagę przykładaliśmy budowaniu dobrych relacji. Piłkarze integrowali się podczas spływów kajakowych, ognisk, wyjść na kręgle czy basen. Nie brakowało pozytywnej energii i uśmiechów. I o to chodzi!

 

 

Sponsorzy

Przełomowymi miesiącami były luty i marzec! Na początek dołączyliśmy do Dobrej Drużyny PZU. Największy polski ubezpieczyciel został Sponsorem Akademii Korona i wspomógł rozwój kieleckich adeptów futbolu. 

 

 

Następnie na wsparcie Koroniarzy zdecydowały się Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, otrzymując tytuł Sponsora Akademii Korona.

 

 

Jedna rodzina

Nasi zawodnicy aktywnie uczestniczyli w akcjach marketingowych zachęcających do pojawiania się na Suzuki Arenie i wspierania pierwszej ekipy Żółto-Czerwonych w walce o awans do Ekstraklasy.

 

 

Środowisko
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny we współpracy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych oraz uczniami SP nr 34 w Kielcach uczestniczyliśmy w akcji sprzątania świata, porządkując teren wokół Zalewu Kieleckiego.

 

 

Na tym jednak nie poprzestaliśmy. W kolejnych tygodniach włączyliśmy się także w promowanie proekologicznych zachowań wśród mieszkańców naszego miasta. Nasi reprezentanci z wielką chęcią przemierzali ulice Kielc, rozdając sadzonki różnych roślin. 

 

 

Akademia Bramkarska Korona

Wiedząc, że w piłce nożnej pozycja bramkarza jest jedną z najbardziej specyficznych i jednocześnie kluczowych, uruchomiliśmy Akademię Bramkarską Korona, w której szkolimy bez względu na przynależność klubową.

 

 

Pomagaliśmy
W ramach wsparcia WOŚP zorganizowaliśmy zwiedzanie Suzuki Areny, podczas którego można było zasilić skarbonkę. Dodatkowo przeprowadziliśmy specjalną licytację klubowych gadżetów, z której dochód został również przekazany na wsparcie WOŚP.

 


Aktywna pomoc przebywającym w Kielcach obywatelom Ukrainy była dla nas bardzo ważna. W związku z tym wcielaliśmy się w role wolontariuszy i wspieraliśmy funkcjonowanie punktu zbiórki niezbędnych artykułów.

 

 

Wizyty w szkołach
Żółto-Czerwoni regularnie odwiedzali kieleckie placówki rozpowszechniając wśród uczniów reguły fair-play. Wraz z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych uczestniczyliśmy także w spotkaniu z uczniami SP nr 20 w Kielcach, gdzie przygotowaliśmy prelekcję dotyczącą ekologii oraz przeprowadziliśmy trening piłkarski.

 

 

Zdrowie jest najważniejsze

Mając świadomość, jak dużą rolę odgrywa zdrowie naszych zawodników, podpisaliśmy umowę o świadczenie usług opieki stomatologicznej z SPZOZ Moto-Med sp. z o.o. Kooperacja zapewniła naszym piłkarzom obsługę stomatologiczną, w której skład wchodzą usługi refundowane przez NFZ, ale także świadczenia opieki prywatnej. W ramach porozumienia podopieczni Akademii korzystają m.in.: z darmowych przeglądów jamy ustnej co pół roku, z leczenia na fundusz lub ze zniżek przy leczeniu prywatnym.

 

 

Misja obóz

Zimowy okres przygotowawczy był intensywny! Nasze drużyny szlifowały swoją formę na obozach. Młodzicy i trampkarze spędzili czas w Woli Chorzelowskiej, natomiast juniorzy młodsi i orlicy w Busku-Zdroju. 

 

 

MasterChef

Zdajemy sobie sprawę, że każdy z młodych zawodników powinien wiedzieć, jak dbać o rozwój, nie tylko piłkarski. Na osiągane wyniki pracuje się także odpowiednią dietą, regeneracją oraz nastawieniem. Chcąc wychować naszych podopiecznych na samodzielne osoby, które poradzą sobie w dorosłym życiu, zorganizowaliśmy dla nich specjalną lekcję z gotowania.

 

 

Lokalne inicjatywy

Z wielką chęcią włączaliśmy się we wszelkiego rodzaju wydarzenia na terenie naszego miasta. Wzięliśmy udział na organizowanych przez Politechnikę Świętokrzyską Mistrzostwach w Siatkonodze i Teqballu, na których zajęliśmy 3. miejsce. 

 

 

Nie zapomnieliśmy także o czworonogach i wspieraliśmy zwierzaki ze Schroniska w Dyminach.

 

 

Łączyliśmy również siły z Regionalnym Centrum Wolontariatu. Z okazji Dnia Dobrych Uczynków zorganizowaliśmy mecz towarzyski pomiędzy zawodnikami naszej Akademii a wolontariuszami z Ukrainy. 

 

 

Nie mogło nas zabraknąć w organizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Komendanta Policji i Kuratora Oświaty Dniu Dziecka! Akcja miała charakter profilaktyczno-edukacyjny, a jej celem było promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa oraz integracja z przebywającymi w Kielcach obywatelami Ukrainy.

 

 

Z okazji Dnia Krwiodawcy zachęcaliśmy do dzielenia się tym najcenniejszym darem życia z potrzebującymi.

 

 

Nasza Przyszłość

Pod szyldem Akademii odbyły się pierwsze turnieje, w których nasi najmłodsi podopieczni rywalizowali z różnymi ekipami.

 

 

 

Owocny sezon 2021/22

Miniona kampania zdecydowanie należała do Żółto-Czerwonych! Juniorzy starsi wrócili do CLJ, rezerwy do III ligi, a pierwsza drużyna do Ekstraklasy! Wielkie brawa należą się również pozostałym ekipom, które z dumą reprezentowały herb Korony!

 

 

 

Wsparcie

Treningi dla zawodników naszej Akademii odbywają się dzięki współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta w ramach dotacji z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Dodatkowo we współfinansowanie Turnieju Nasza Przyszłość 2022 włączył się Urząd Marszałkowski w ramach działania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. 

 

Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę oraz serce w ten nowy projekt! Wiemy, że czeka nas jeszcze wiele wzlotów i upadków, ale zarówno z każdej wygranej, jak i przegranej postaramy się wyciągnąć wnioski, które wpłyną na poprawę naszego funkcjonowania i szkolenia młodzieży. 

Strefa sponsora

Właściciel
Sponsor główny
Sponsor premium
Sponsor premium
Sponsor premium
Sponsor techniczny
Sponsorzy
Sponsorzy Akademii
Partnerzy
Patroni medialni
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.
Zamknij
Zamknij
Zamknij

Szanowni Państwo, w związku z rozpoczęciem obowiązywania od dnia 25 maja 2018 r. przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, tzw. RODO) uprzejmie informuję, że Korona S. A., wdrożyła i stosuje zasady przetwarzania danych osobowych wynikające z tego aktu prawnego. W związku z tym – jeżeli jest Pani/Pan osobą fizyczną i korzysta lub zamierza skorzystać ze świadczonych przez nas usług jako konsument – uprzejmie prosimy o zapoznanie się z aktualną wersją Polityki prywatności naszego portalu w zakładce "Klub". W razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie przetwarzania Państwa danych osobowych lub ewentualnego naruszenia Państwa prawa do prywatności prosimy o kontakt korona.sa@korona-kielce.pl. Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszego serwisu i w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce zapoznaj się z polityką cookies. Korona S. A. Polityka prywatności i cookies Akceptacja