Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Korona II] Z Sokołem na remis!

W drugim meczu kontrolnym podczas przygotowań do nadchodzącego sezonu rezerwy Żółto-Czerwonych zremisowały na swoim terenie z Sokołem Sieniawa 1:1! Autorem jedynego trafienia dla naszego zespołu był Jakub Rybus.

Pierwszą okazję mieliśmy tuż rozpoczęciu spotkania. Po dośrodkowaniu Karola Turka z rzutu rożnego do piłki dostał się Zvone Petrović, ale futbolówka po jego mocnym strzale minęła bramkę rywala.

W kolejnych minutach oba zespoły szukały swoich okazji. Po kwadransie gry przed szansą stanął zawodnik testowany przez kielczan, ale z jego próbą poradził sobie golkiper gości. Następnie Sokół wyszedł z kontrą, ale zagrożenie zdołał zneutralizować Hubert Zwoźny.

Po niespełna półgodzinie gry dwukrotnie pokonać sieniawską ekipę próbował Szymon Płocica, ale najpierw piłka po jego strzale powędrowała nad bramką przeciwnika, a w drugiej próbie udanie interweniował golkiper gości.

W 35. minucie z futbolówką w stronę bramki rywala popędził Turek, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz z Sieniawy. Przy odpowiedzi podopiecznych trenera Dariusza Majchera czujnie ustawiony był Rafał Mamla, który obronił strzał jednego z reprezentantów biało-niebieskich barw.

Nasza ofensywa nadal trwała. Karol Turek wypatrzył znajdującego się na dobrej pozycji Szymona Płocicę, ale Sieniawę przed stratą gola uratował bramkarz. Następnie skuteczną akcję przeprowadzili goście, po której uderzenie jednego z zawodników testowanych przez Sokół znalazło drogę do naszej siatki.

Przed przerwą Koroniarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Po centrze Piotrka Lisowskiego nad poprzeczką uderzył zawodnik testowany. Następnie na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Zvone Petrović, ale nadal piłka nie chciała zatrzepotać w bramce Sokoła.

Po zmianie stron faulowany na prawej stronie został Jakub Konstantyn i sędzia przyznał nam kolejny rzut wolny. Ze stałego fragmentu próbował zaskoczyć przyjezdnych Kacper Bojańczyk, lecz piłka minęła słupek.

Do wyrównania zdołał doprowadzić Jakub Rybus, który wykorzystał podanie od zawodnika testowanego i nie dał szans bramkarzowi z Sieniawy.

Sokół mógł szybko odpowiedzieć, ale Żółto-Czerwoni znajdowali się na posterunku. Najpierw uderzenie gracza przeciwnika obronił Sandach, a następnie futbolówkę z linii bramkowej wybił Krzysztof Kiercz.

Przed końcem pojedynku dobrze ustawionego Jakuba Rybusa odnalazł Ernest Jopkiewicz, który zdecydował się na dośrodkowanie. Napastnika ubiegł w powietrzu golkiper drużyny z województwa podkarpackiego.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie.

- To był solidny sparingpartner. Musimy zmienić swoje myślenie i przestawić się na mocną, seniorską, trzecioligową rzeczywistość, bo o ile w pierwszej części spotkania mieliśmy optyczną przewagę i stworzyliśmy sobie dogodne 3-4 sytuacje, po których powinniśmy strzelić bramkę, to jednak my zeszliśmy na przerwę przegrywając 0:1. Druga część meczu była wyrównana, natomiast chyba troszkę lepiej zorganizowani byli goście. Cieszę się, że nasi młodzi zawodnicy zderzyli się w tym poziomem. Musimy szybko wyciągnąć wnioski i następnym razem wykorzystać nadarzające się okazje. Na pewno jestem zadowolony z tych małych rzeczy, które chłopcy realizują, ale jeszcze wiele nauki przed nami - ocenił starcie szkoleniowiec rezerw Korony, Mariusz Arczewski.

Korona II Kielce - Sokół Sieniawa 1:1 (0:1)

Korona II (I połowa): Mamla - D. Lisowski, Petrović, Kośmider, Zwoźny, P. Lisowski, K. Turek, Testowany, Testowany, Przybysławski, Płocica

Korona II (II połowa): Sandach - Konstantyn, Testowany, Kiercz, Grabarczyk, Bojańczyk, Jopkiewicz, Testowany, Bielka, Rybus, Moch

Gole: Rybus - Testowany