Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Wygrana Korony ze Śląskiem w Kielcach

W 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na Suzuki Arenie drużynę Śląska Wrocław 3:1 (2:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Bartosz Śpiączka oraz Jakub Łukowski, a dla gości honorowe trafienie zanotował John Yeboah.

Korona rozpoczęła spotkanie od wysokiego pressingu co przełożyło się na większe posiadanie piłki na połowie przeciwnika i kilka akcji, które mogły podobać się kibicom Żółto-Czerwonych zgromadzonym w poniedziałkowy wieczór na Suzuki Arenie.

W 21. minucie meczu mocne podanie wzdłuż pola karnego gości mógł wykorzystać idealnie nabiegający na piłkę Bartosz Śpiączka, jednak minął się z futbolówką o centymetry.

Śpiączka nie pomylił się za to w 27. minucie kiedy to wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Adriana Danka i skierował piłkę głową do siatki obok bezradnego w tej sytuacji Michała Szrmonika w bramce Śląska Wrocław.

W 35. minucie spotkania Jakub Łukowski przepięknym strzałem z narożnika pola karnego trafił futbolówką w okienko bramki Szrmonika i Korona prowadziła już 2:0. Na uwagę w tej akcji zasługiwała również postawa Dalibora Takacia, który ściągnął na siebie uwagę dwóch obrońców Śląska i podał piłkę do lepiej ustawionego Łukowskiego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i piłkarze obu drużyn schodzili na przerwę przy rezultacie 2:0 na tablicy wyników.

Wrocławianie rozpoczęli drugą część spotkania od zdobycia bramki kontaktowej. John Yeboah tuż po wejściu na boisko przeprowadził indywidualną akcję zakończoną trafieniem do bramki Konrada Forenca.

W 62. minucie meczu Leszek Ojrzyński przeprowadził potrójną zmianę chcąc tchnąć w zespół nowe siły i tak na boisku pojawili się Jacek Kiełb, Luka Zarandia oraz Oskar Sewrzyński.

Końcówka spotkania stawała się coraz bardziej nerwowa w miarę upływu czasu. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, a gospodarze zmienili ustawienie na bardziej defensywne i nastawili się na grę z kontry.

W doliczonym czasie gry Śpiączka ponownie przypomniał o swojej osobie zdobywając drugą w tym meczu bramkę, a chwilę później arbiter główny zakończył mecz przy wyniku 3:1.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 3:1 (2:0)

Korona: Forenc – Danek, Trojak, Petrov, Balić – Podgórski (Kiełb 62’), Deja (Zebić 78’), Szpakowski (Corral 74’), Takać (Sewerzyński 62’), Łukowski (Zarandia 62’) - Śpiączka

Śląsk: Szromnik – Gretarsson, Olsen, Quintana (Bergier 82’), Jastrzembski (Yeboah 46’), Hyjek (Rzuchowski 66’), Schwarz (Łyszczarz 66’), Janasik, Samiec-Talar (Leiva 46’), Poprawa

Gole: Śpiączka 27’,93' Łukowski 35’ - Yeboah 48’

Żółte kartki: Deja 25’, Balić 43’, Sewerzyński 86’ - Olsen 42’