Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Przegrana z Wartą w Kielcach

W 5. kolejce PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała Koronę Kielce 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gości Michał Kopczyński.

Korona rozpoczęła kolejny mecz od wysokiego pressingu co dobrze wyglądało na boisku i podobało się fanom zgromadzonym na Suzuki Arenie. Sytuacja zmieniła się w 11. minucie kiedy to Sasa Balić próbował powstrzymać wślizgiem jednego z kontratakujących rywali i otrzymał najpierw żółtą, a po weryfikacji VAR czerwoną kartkę za co w konsekwencji musiał opuścić murawę. Żółto-Czerwoni od tego momentu musieli grać w osłabieniu.

W 35. minucie po interwencji Adriana Danka w polu karnym Koroniarzy arbiter główny podyktował rzut karny dla gości za zagranie ręką obrońcy. Sześćdziesiąt sekund później do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Kopczyński i strzałem w lewy róg bramki pokonał Konrada Forenca, który wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał wybić futbolówki zmierzającej do jego siatki.

Chwilę później Korona miała okazję do wyrównania. Kyrylo Petrov główkował po rzucie rożnym, jednak piłka odbiła się od słupka, a następnie trafiła w ręce interweniującego Adriana Lisa, który zażegnał niebezpieczeństwo.

Gospodarze pomimo braku jednego zawodnika na boisku starali zdobyć bramkę kontaktową i w końcówce pierwszej połowy mieli do tego swoje okazje, ale nie udało się ich wykorzystać i na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 0:1.

Koroniarze wyszli na drugą część spotkania z chęcią doprowadzenia do wyrównania. Jednak dobrze zorganizowana defensywa Warty utrudniała to zadanie kielczanom. Z biegiem czasu widać było również przewagę jednego zawodnika po stronie gości, szczególnie gdy w grę wchodził atak pozycyjny.

Leszek Ojrzyński rzucił do walki wszystkie swoje siły ofensywne i zmienił ustawienie, aby możliwie najbardziej wyrównać szanse na boisku w nadziei na to, że goście będą starali się bronić wyniku cofając się tym samym na swoją połowę boiska. Podopieczni Dawida Szulczeka bardzo mądrze rozgrywali to spotkanie tworząc przewagi w strefach boiska oraz groźnie kontratakując odsłaniającą się defensywę gospodarzy.

Końcówka spotkania była nerwowa, gdyż zarówno zespół Korony jak i Warty dochodził do okazji strzeleckich. W defensywie kielczan szczególnie dobrze spisywał się Oskar Sewerzyński kilka razy ofiarnie interweniując we własnym polu karnym.

Ostatecznie tego dnia Żółto-Czerwoni nie byli w stanie trafić do siatki Adriana Lisa i doznali pierwszej porażki na własnym stadionie po powrocie do PKO BP Ekstraklasy.

Korona Kielce – Warta Poznań 0:1 (0:1)

Korona: Forenc – Danek (Zarandia 70’), Trojak, Petrov, Balić –  Takać (Deaconu 46’), Sewerzyński, Szpakowski (Zebić 19’), Takać, Łukowski – Frączczak (Kiełb 60’), Śpiączka (Shikavka 60’)

Warta: Lis – Grzesik, Kiełb (Szmyt 73’), Ivanov, Żurawski (Kupczak 46’), Kopczyński (Maenpaa 68’), Luis (Corryn 46’), Matuszewski, Szymonowicz, Stavropoulos, Zrelak

Gole: Kopczyński 36’

Żółte kartki: Śpiączka 41’,  Sewerzyński 72’, Zebić 80’ – Stavropoulos 69’

Czerwona kartka: Balić 11’