Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Akademia] CLJU19: Podział punktów z Rakowem

W meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół prowadzony przez trenera Marka Mierzwę zremisował przed własną publicznością z Rakowem Częstochowa 1:1. Jedyną bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył w 44. minucie starcia Jakub Przybysławski.

Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny narzuciły dość wysokie tempo gry. W 10. minucie spotkania groźnie zrobiło się w polu karnym Korony. Jeden z zawodników zdecydował się na strzał, ale na posterunku znajdował się Sandach. Następnie przed stratą bramki uchronił nas Jaskot, który oddalił zagrożenie.

W 22. minucie z obrońcami Rakowa poradził sobie Moch, po czym zdecydował się na oddanie strzału. Piłkę złapał jednak Muszyński.

Następnie przed szansą stanął Wójcik, ale jego uderzenie zostało zablokowane i piłka futbolówka opuściła plac gry. Piłkę po centrze z narożnika boiska wypiąstkował golkiper Czerwono-Niebieskich. Kilka minut później z dystansu przymierzył Wójcik, ale wynik na tablicy nie uległ zmianie.

W 39. minucie w pole karne dośrodkował Zaliński. Na strzał głową zdecydował się Przybysławski, lecz futbolówka poszybowała nad bramką Rakowa. 18-latek tuż przed końcem pierwszej części spotkanie pewnym uderzeniem nie dał szans Muszyńskiemu, tym samym wyprowadzając Żółto-Czerwonych na prowadzenie.

Druga odsłona nie rozpoczęła się dla nas najlepiej. Po zamieszaniu w polu karnym do wyrównania strzałem głową doprowadził Józefczyk.

Koroniarze szybko próbowali odpowiedzieć. Najpierw przymierzył Nasidłowski, lecz piłka minęła słupek. Następnie zaatakował Pilarz, ale obronił Muszyński. Sposób na pokonanie bramkarza gości starał się ponownie znaleźć także Przybysławski, natomiast skutecznie to zadanie utrudniała defensywa zespołu z województwa śląskiego.

W końcówce Koroniarze przeważali na boisku, dążąc do zdobycia zwycięskiego trafienia. Ostatecznie jednak na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach podopieczni trenera Marka Mierzwy podzielili się punktami z Rakowem Częstochowa.

Korona Kielce - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Korona: Sandach - Oziębło,  Czepielik,  Jaskot,  Zaliński, Nasidłowski (65’ Grabarczyk), Pilarz (65’ Leszczuk) Wójcik ( 83' Yaremienko), Przybysławski (65' Verbitsky), Sowiźrał (46’ Łoch), Moch (46’ Pokora)

Raków (skład wyjściowy): Muszyński - Kitowski, Józefczyk, Długosz, Niedziałkowski, Makarski, Rozwadowski, Cierpiał, Napieraj, Malamis, Kucharczyk

Gole: 44’ Przybysławski - 48’ Józefczyk

Żółte kartki: Zaliński, Jaskot, Grabarczyk

Sędzia: Michał Mikulski (Lublin)