Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Hokejowy wynik i zwycięstwo w rzutach karnych

Korona Kielce po emocjonującym meczu wygrała ze Stalą Rzeszów w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski po konkursie rzutów karnych 3:3 (3:3) [7:6 karne]. Gole dla kielczan strzelali Evgeniy Shikavka oraz Jacek Kiełb, a dla rzeszowian Łukasz Góra, Bartłomiej Poczobut oraz Piotr Głowacki. Bramkę w karnych na wagę zwycięstwa zdobył Marcin Szpakowski.

W 6. minucie spotkania groźnego urazu nabawił się Grzegorz Szymusik. Zawodnik miał opatrywany staw skokowy lewej nogi. Ostatecznie defensor został zniesiony z boiska na noszach, a w jego miejsce 180 sekund później pojawił się na murawie Adrian Danek.

Marceli Zapytowski w 11. minucie popisał się świetnym refleksem wybijając strzał Kacpra Sadłocha zmierzający wprost pod poprzeczkę jego bramki. Była to pierwsza tak groźna akcja w tym meczu.

W 15. minucie został otwarty wynik spotkania. Evgeniy Shikavka otrzymał dośrodkowanie na 30 metr i dzięki idealnemu ustawieniu się wywalczył sobie pozycję sam na sam, po czym z zimną krwią pokonał Wiktora Kaczorowskiego.

Dosłownie 120 sekund później było już 2:0 dla Korony. Ronaldo Deaconu praktycznie powtórzył dośrodkowanie z poprzedniej akcji, a Shikavka wykorzystał wysokie ustawienie golkipera gospodarzy, minął go z futbolówką i skierował ją do pustej bramki.

Stal Rzeszów na bramkę kontaktową czekała do 22. minuty kiedy to zamieszanie w polu karnym wykorzystał najlepiej ustawiony Łukasz Góra znalazł sposób na umieszczenie piłki w bramce Zapytowskiego strzałem po ziemi.

W 25. minucie Bartłomiej Poczobut strzałem z granicy pola karnego w kierunku lewego słupka zdołał umieścić futbolówkę w siatce obok interweniującego bramkarza Żółto-Czerwonych. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2.

Korona Kielce odpowiedziała w 32. minucie trafieniem na 3:2. Po wznowieniu gry z autu piłkę otrzymał Shikavka, który podał do lepiej ustawionego w polu karnym gospodarzy Jacka Kiełba, a ten mocnym strzałem po ziemi pomiędzy obrońcami wpakował futbolówkę do bramki Kaczorowskiego.

W 37. minucie Zapytowski w nieprzepisowy sposób starał się zatrzymać w swoim polu karnym Ramila Mustafaeva i sędzia podyktował jedenastkę dla Stali, a bramkarza ukarał żółtą kartką. Chwilę później do piłki podszedł Piotr Głowacki i pewnym strzałem w lewy róg pokonał golkipera kielczan.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 3:3.

Tempo gry od początku drugiej części spotkania było zauważalnie niższe u każdej z drużyn. Gra od bramki do bramki przez 45 minut i zmiany taktyczne nakreślone w przerwie przez trenerów na pewno miały na to wpływ.

Stal Rzeszów przeważała w posiadaniu piłki i atakach pozycyjnych. Korona natomiast skupiała się na kontratakach i szukaniu przewagi w stałych fragmentach gry.

W końcówce regulaminowego czasu gry goście mieli doskonałą okazję do zdobycia kolejnej bramki mogącej przechylić losy spotkania, ale Luka Zarandia z najbliższej odległości trafił piłką w jednego z obrońców chcąc skierować ją do siatki i defensywa gospodarzy zażegnała niebezpieczeństwo.

Arbiter główny po upływie doliczonych 4 minut zakończył regulaminowy czas gry przy stanie 3:3 co oznaczało dogrywkę. Piłkarze obu drużyn udali się pod ławki rezerwowych, aby zebrać siły na następne pół godziny gry.

Pierwsza połowa dogrywki nie przyniosła zmiany wyniku, choć w samej końcówce Dawid Olejarka sprawdził czujność Marceliego Zapytowskiego, ale ten nie dał się zaskoczyć i sparował strzał tak, że piłka powędrowała za linię końcową.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i wynik meczu w Rzeszowie ostatecznie miał zostać ustalony podczas konkursu rzutów karnych, do którego sztaby szkoleniowe przygotowywały swoich zawodników.

6:7 - trafia Szpakowski

Marcin Szpakowski zakończył swoim celnym strzałem rzuty karne. Korona Kielce po remisie 3:3 w regulaminowym czasie i dogrywce zwycięża ze Stalą Rzeszów w konkursie rzutów karnych 7:6.

Stal Rzeszów – Korona Kielce 3:3 (3:3)

Stal: Kaczorowski – Polowiec, Góra, Wrona, Głowacki, Poczobut, Wolski, Kłos (Ławrynowicz 84’), Sadłocha (Piątek 71’), Małecki (Olejarka 71), Mustafaev (Prokić 62’)

Korona: Zapytowski – Balić, Seweryś, Zebić (Trojak 46’), Szymusik (Danek 9’) – Błanik, Takać (Szpakowski 46’), Sewrzyński (Deja 106'), Deaconu (Zarandia 61’), Kiełb - Shikavka

Gole: Góra 22’, Poczobut 25’, Głowacki 38’ - Shikavka 15’, 17’, Kiełb 32’

Żółte kartki: Góra 49’, Wrona 89’, Polowiec 113' -  Zapytowski 37’, Deaconu 51’, Szpakowski 102', Danek 120'