Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Porażka z Pogonią w Kielcach

W meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Pogonią Szczecin 1:2 (0:2). Honorowe trafienie dla kielczan zanotował Dawid Błanik, a bramki dla gości strzelali Damian Dąbrowski i Kacper Smoliński.

Wynik meczu już w 5. minucie otworzył Damian Dąbrowski. Zawodnik Portowców uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Konrada Forenca i precyzyjnym strzałem w prawy górny róg posłał piłkę do siatki obok interweniującego golkipera kielczan.

Goście podwyższyli prowadzenie w 33. minucie kiedy to dośrodkowanie Kamila Grosickiego z lewej strony wykorzystał najlepiej ustawiony w polu karnym Kacper Smoliński i strzałem z piątego metra umieścił piłkę w bramce Korony.

Najlepszą sytuację do zdobycia gola kontaktowego miał w 44. minucie Adrian Danek, który po wrzutce z rzutu wolnego uderzał głową w kierunku bramki Dante Stipicy, ale trafił w poprzeczkę i futbolówka finalnie wylądowała poza placem gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 0:2.

W 49. minucie Pogoń zdobyła trzeciego gola za sprawą Luki Zahovicia, jednak po analizie VAR sędzia Szymon Marciniak anulował to trafienie, gdyż zawodnik gości był na spalonym w tej akcji.

Autorem bramki kontaktowej dla Korony w 58. minucie spotkania był Dawid Błanik. Pomocnik wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy Pogoni i wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego pokonał strzałem po ziemi.

Żółto-Czerwoni w drugiej połowie przeważali w ofensywie starając się iść za ciosem szukając kolejnych okazji do zmiany wyniku na swoją korzyść.

Bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania był w 82. minucie meczu Jacek Kiełb, ale piłka po jego bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od prawego słupka bramki Stipicy, a następnie wylądowała za linią boiska.

Walka do samego końca tym razem nie przyniosła rezultatów w postaci kolejnego trafienia i po upływie doliczonego czasu gry arbiter główny zakończył spotkanie przy stanie 1:2.

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)

Korona: Forenc – Danek, Petrov, Trojak, Zebić (Sierpina 37’) – Łukowski, Deja (Sewerzyński 66’), Szpakowski, Takać (Błanik 37’), Podgórski (Kiełb 76’) – Śpiączka (Shikavka 66’)

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Borges (Mata 74’), Dąbrowski, Almqvist (Jean Carlos 62’), Zahović (Kostorz 74’), Grosicki (Dyrgas 84’), Triantafyllopoulos, Zech, Kowlaczyk (Malec 84’), Smoliński

Gole: Błanik 58’ - Dąbrowski 5’, Smoliński 33’

Żółte kartki: Trojak 73’ - Borges 41’, Bartkowski 80’, Carlos 87’

Sędzia: Szymon Marciniak