Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Podział punktów w Legnicy!

W meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2. Na listę strzelców wpisali się Łukowski i Petrov w drugiej części starcia.

Gospodarze mocno rozpoczęli to spotkanie. Już w 4. minucie ruszyli w stronę naszej bramki. Henriguez uruchomił Kobackiego, jednak piłkę po jego uderzeniu zdołał trącić Forenc i ostatecznie futbolówka zatrzymała się na słupku. Na kolejną próbę nie musieliśmy długo czekać. Trzy minuty później przymierzył Narsingh, lecz skutecznie interweniował w polu karnym Petrov.

W 10. minucie bez zastanowienia z okolicy dwudziestego drugiego metra huknął Łukowski, lecz z jego strzałem poradził sobie golkiper Miedzi. Następnie Szpakowski posłał prostopadłe podanie do nabiegającego Błanika, który zdecydował się na strzał, ale ponownie górą byli miejscowi. To nie był jednak koniec prób ze strony Koroniarzy! Łukowski znów chciał zaskoczyć gospodarzy, uderzając z dystansu, ale futbolówka minęła słupek zespołu trenera Wojciecha Łobodzińskiego.

W 30. minucie dośrodkowanie Narsingha z prawej strony boiska wykorzystał Henriquez, pokonując Forenca strzałem głową i tym samym wyprowadzając Miedź na jednobramkowe prowadzenie.

Żółto-Czerwoni nie mieli zamiaru odpuszczać. Przed przerwą faulowany został Sierpina i na centrę z rzutu wolnego zdecydował się Deja, lecz futbolówkę zdołali wybić gospodarze. Chwilę później ponownie zagroziliśmy legniczanom, ale w dobrej sytuacji piłka odskoczyła Shikavce i Miedź oddaliła zagrożenie. Na przerwę zeszliśmy, przegrywając 0:1.

Po zmianie stron ponownie mocno rozpoczęła Miedzianka. Piłkę zdołał przejąć Kobacki, który próbował odnaleźć w polu karnym dobrze ustawionego kolegę z zespołu. Z tym atakiem bez problemu poradziła sobie jednak defensywa kielczan.

W 52. minucie Żółto-Czerwoni uśpili czujność Miedzi. Na lewym skrzydle futbolówkę dostał Błanik, który bez zawahania się wyłożył piłkę do Łukowskiego. 26-letni pomocnik na spokojnie przyjął, obrócił się, a zaraz później bezbłędnie przymierzył, doprowadzając do wyrównania.

Gra obu zespołów nieco się ożywiła. Zarówno Miedź, jak i Korona szukały swoich szans, lecz brakowało konkretów.

W 75. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Koroniarzy i po analizie VAR wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola uderzeniem w prawy róg zamienił Henriquez.

Korona zdołała szybko odpowiedzieć. Podgórski przechwycił piłkę i wrzucił w pole karne, tam przytomnie zachował się Śpiączka, zagrywając głową pod nogi Petrova. 32-latek bez zastanowienia uderzył na bramkę Lenarcika, dając Żółto-Czerwonym remis.

W doliczonym czasie gry Koroniarze ruszyli do ataku! Przed szansą stanął Podgórski, który popędził w pole karne rywala i uderzył z ostrego kąta! Natomiast piłka nie zdołała wpaść do siatki Lenarcika. Następnie dwukrotnie przymierzył Śpiączka, ale górą pozostał golkiper z Legnicy.

Na tablicy wyników do ostatniego gwizdka sędziego pozostał remis 2:2.

Miedź Legnica - Korona Kielce 2:2 (1:0)

Miedź: Lenarcik - Martinez, Mijusković, Gulen, Matynia, Cacciabue (77’ Matuszek), Chuca, Narsingh (69’ Kostka), Dominguez (85’ Lehaire), Kobacki (85’ Zapolnik), Henriquez (85’ Alberdi)

Korona: Forenc - Danek, Trojak, Petrov, Sierpina, Łukowski (67’ Podgórski), Szpakowski (46’ Sewerzyński), Deja (81’ Nojszewski), Błanik (67’ Kiełb), Śpiączka, Shikavka (46’ Deaconu)

Gole: 30’, 80’ (k) Henriquez - 52’ Łukowski, 83’ Petrov

Żółte kartki: Cacciabue - Forenc, Szpakowski, Sierpina, Kiełb, Petrov

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)