Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Akademia] Koroniarze na boisku [06-11.09]

Wzrasta intensywność rozgrywania ligowych spotkań Żółto-Czerwonych. Ostatnie pojedynki były bardzo udane dla młodych Koroniarzy.  Sprawdźcie, jakimi rezultatami w ubiegłym tygodniu kończyły się potyczki naszych podopiecznych.

Juniorzy starsi - ŚLJS


Star Starachowice - Korona U19 1:6 (0:3)

Skład: Poghosyan (46’ Niedbała) - Kotulak, Susło, Jaskot (46’ Czepielik), Zaliński (46’ Zembol) - Bolek, Grabarczyk (46’ Krzemiński), Nasidłowski (46’ Leszczuk), Słoń (46’ Łoch) - Yaremenko, Pokora (46’ Wójcik)

Bramki: 50’ Siwek - 30’ Bolek, 39’ Yaremenko, 41’ Pokora, 69’, 74’ Wójcik, 83’ ŁochKorona U19 - Alit Ożarów 9:0 (4:0)

Skład: Marczewski (46’ Niedbała) - Zembol, Michalski (46’ Adach), Sobieniak, Jakubaszek, Słoń (46’ Kowalczyk), Didiaev, Bolek (46’ Yaremenko), Sokół, Bąk, Więczkowski

Gole: 2’, 84, 90’ (k) Zembol, 14’ Bolek, 28’, 36’ Sokół, 52’, 71’ Bąk

- Po gorszej pierwszej kolejce, w której tylko zremisowaliśmy, chcieliśmy się jak najszybciej zrehabilitować i odnieść przekonujące zwycięstwo w kolejnym spotkaniu. W meczu ze Starem Starachowice od początku narzuciliśmy mocne tempo gry, co pozwoliło nam zejść w przerwie do szatni z trzybramkową przewagą. Na drugą połowę wyszliśmy praktycznie nową jedenastką, gdyż dokonaliśmy maksymalnej liczby zmian. Niestety na początku drugiej odsłony nasza gra nie wyglądała najlepiej i pozwoliliśmy przeciwnikowi zdobyć kontaktowe trafienie. Zazwyczaj w takich przypadkach drużyna „goniąca” wynik przejmuje inicjatywę i śmielej atakuje bramkę rywala. Jednak w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca. Odpowiednio zareagowaliśmy i z jeszcze większą determinacją chcieliśmy podwyższyć prowadzenie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:1 na naszą korzyść. Natomiast starcie z Alitem Ożarów, podobnie jak poprzednie ze Starem Starachowice było dobrą okazją do tego, by zawodnicy, którzy nie mieli możliwości gry w Centralnej Lidze Juniorów, byli w rytmie meczowym. Rozgrywki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych traktujemy bardzo poważnie i do każdego spotkania wychodzimy odpowiednio zmotywowani. Grę naszej drużyny ma charakteryzować nieustępliwość i ciągła chęć strzelania dużej ilości bramek. Właśnie tak działo się w meczu z Alitem. Widać było, że chłopaki podchodzą do swoich zadań na 200% i odnieśliśmy okazałe zwycięstwo. W tym pojedynku brali również udział zawodnicy z drużyny U-17, którym przyglądał się trener Damian Chrzanowski, który wspólnie ze mną zasiadał na ławce trenerskiej. Cieszy fakt, że młodsi Koroniarze bez kompleksów weszli w to spotkanie i dorównali poziomem gry do starszych kolegów. Przed nami kolejne ligowe starcie, w którym zmierzymy się z Nidą Pińczów. Liczymy na dobrą grę i kolejne 3 oczka na naszym koncie - powiedział Łukasz Jamróz, drugi trener juniorów starszych.

 

W trzech meczach zgromadziliśmy 7 punktów, które zapewniają nam pozycję wicelidera. 

 

Juniorzy starsi - CLJ U19

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 2:2 (0:2)

Skład: Poghosyan - Oziębło (60’ Wójcik), Leszczuk, Jaskot, Czepielik (81’ Krzemiński), Nasidłowski, Grabarczyk, Przybysławski, Pilarz, Zaliński (46’ Kotulak), Moch (72’ Pokora)

Bramki: 63’ Jaroszuk, 90+1’ Kobus - 1’ Przybysławski, 39’ Moch

- Pierwsza odsłona była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Od początku meczu wyszliśmy w pełni zdeterminowani, co przerodziło się w szybko zdobytą bramkę. Z każdą kolejną minutą realizowaliśmy swoje założenia, które w niedługim czasie zapewniły nam podwyższenie prowadzenia. Druga część spotkania była trochę gorsza. Oddaliśmy inicjatywę przeciwnikom, byliśmy za mało aktywni w obronie. Mieliśmy też swoje sytuacje, aby zamknąć ten mecz, ale brakowało kropki nad i. Niestety na koniec zabrakło trochę koncentracji w polu karnym i ostatecznie musieliśmy zadowolić się podziałem punktów. Możemy mówić o dużym niedosycie, ale drużyna pokazała się z dobrej strony na tle mocnego przeciwnika - podsumował pomocnik Żółto-Czerwonych, Jakub Przybysławski.

 

Zespół trenera Marka Mierzwy po pięciu seriach gier znajduje się na najniższym stopniu podium. Żółto-Czerwoni mają na swoim koncie 11 oczek.

 

Juniorzy młodsi - CLJ U17

Korona Kielce - Cracovia 4:1 (2:0)


Skład: Jamróz - Nowak, Jas, Konieczny, Poliashenko (60’ Chałaciński), Aszklar (71’ Panchenko), Rożek (80’ Toboła), Cerek (76’ Irzyk), Hajdo, Pushkutsa (66’ Kucharczyk), Łukawski (46’ Kowalski)

Gole: 9’ Łukawski (k), 13’ Rożek, 66’, 85’ Kucharczyk - 73’ Mazur

- Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, chłopcy realizowali wszystkie założenia, które mieli przekazane przed meczem, stąd do przerwy cieszyliśmy się dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie dołożyliśmy kolejne dwa gole i naprawdę możemy być zadowoleni z naszej skuteczności. Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę, aby dołożyć kolejne 3 punkty w tabeli. Cieszy również fakt, że nasza kadra jest tak wyrównana, że każdy zawodnik jest w stanie dać tyle samo jakości. Na treningach widać zaangażowanie i każdy z nich daje 200% procent swoich umiejętności. Każdemu z chłopaków zależy na tym, by grać w pierwszym składzie, co napawa nas radością. Większość trenerów chciałaby mieć taki „pozytywny ból głowy”. Z całym sztabem szczegółowo przyglądamy się na treningach każdemu z zawodników i widzimy kto, jaki daje sygnał - ocenił spotkanie drugi trener Korony U17, Damian Chrzanowski.

 

Kielczanie w pięciu bataliach wywalczyli 12 punktów, które zapewniają nam 5. lokatę.

 

Juniorzy Młodsi - ŚLJM

U16: Orlęta Kielce - Korona 0:9 (0:4)

Skład: Glomb (75’ Kundera) - Gutowski (46’ Branewicz), Purski, Irzyk - Wrona (62’ Kalityński), Chmielewski, Toboła (62’ Bolek), Kowalczyk (62’ Jamioł) - Minuczyc, Mamica (55’ Zegadło), Jaskot (46’ Kuzera)

Bramki: 26’, 42’ Minuczyc, 30’ Wrona, 39’ Toboła, 49’ Branewicz, 50’ Kowalczyk, 69’ Zegadło, 79’ Purski, 89’ Jamioł

- Mecz z Orlętami był naszym drugim spotkaniem ligowym w tym sezonie i bardzo zależało nam, żeby w tym meczu niejako zrehabilitować się za pierwszą kolejkę ligową, gdzie zaprezentowaliśmy się, co by nie mówić, bardzo przeciętnie. Wynik tej rywalizacji w pełni oddaje przewagę, jaką mieliśmy, chociaż początek nie były łatwy, bo rywale zorganizowanie się bronili i czekali na nasz błąd. Jednak im dalej w mecz, tym częściej znajdowaliśmy się pod bramką Orląt i już przed przerwą udokumentowaliśmy przewagę czterema trafieniami. Oczywiście nie ustrzegliśmy się także błędów, na szczęście na posterunku stał nasz dobrze dysponowany tego dnia bramkarz. Pracujemy dalej, aby kolejny mecz był jeszcze lepszy w naszym wykonaniu - ocenił pojedynek trener Michał Kaczmaryk.

 

Koroniarze w dwóch spotkaniach zdobyli 3 oczka i pozostają na 2. miejscu.

 

Trampkarze starsi - ŚLTS

U15: Korona Kielce - Neptun Końskie 15:0 (9:0)

Skład: Kawalec - Dolega, Nasternak, Krzysztofik, Sikora - Plisak, Jakubaszek, Sabat - Minuczyc, Kołodziejczyk, Galera

Zmiany lotne: Pedrycz, Liszewski, Sitek, Nowakowski, Kośmider, Bogdański, Kobryń

Bramki: 2’, 27’ Kołodziejczyk, 9’, 31’, 32’, 47’ Sabat, 10’, 26’, 37’, 38’ Galera, 46’ Bogdański, 62’, 69’ Plisak, 65’ Jakubaszek, 73’ KośmiderU15: KKP Korona - Korona Kielce 3:3

Skład: Kawalec - Sikora, Nasternak, Sitek, Szymański - Plisak, Sabat, Jakubaszek - Minuczyc, Kołodziejczyk, Galera

Zmiany lotne: Liszewski, Socha, Nowakowski, Bogdański, Kośmider, Dolega

Bramki dla nas: 4’, 10’ (k), 52’ Galera

- W meczu z Neptunem skuteczny wysoki pressing oraz ciekawa gra w ataku pozycyjnym powodowała, że tworzyliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich. Graliśmy tak, jak trenujemy i za to należy pochwalić zawodników. Natomiast spotkanie z KKP nie układało się nam od samego początku. Nie potrafiliśmy się zaadoptować do panujących warunków (śliska nawierzchnia i ogromna ulewa) oraz do stylu gry przeciwnika tj. długich wykopów piłki. Mimo wszystko kreowaliśmy tak wiele okazji bramkowych, że po pierwszej połowie mecz powinien zostać zamknięty. Cieszę się, że takie starcie zdarzyło nam się teraz, ponieważ możemy skorygować parę kwestii i w niedalekiej przyszłości prezentować dużo lepszy futbol - zdradził nam szkoleniowiec Korony U15, Marcin Kozior.

 

Żółto-Czerwoni w czterech ligowych potyczkach zainkasowali 10 punktów, które dają nam 2. pozycję. 

 

Młodzicy Starsi - ŚIIMS

Lechia Strawczyn - Korona U13

Korona U13 - Spartakus Daleszyce

-
W ubiegłym tygodniu w środę rozegraliśmy zwycięski mecz mistrzowski z Lechią Strawczyn. Mimo korzystnego wyniku jakość działań oraz decyzje podejmowane przez zawodników często nie były najlepsze. W sobotę ponownie wybiegliśmy na murawę, tym razem podejmowaliśmy Spartakus Daleszyce, z którym wygraliśmy w dość przekonujący sposób. Cieszy fakt, że chłopcy chcą się rozwijać i w kilka dni potrafili skorygować swoje działania, co efektywnie wpłynęło na przebieg drugiego meczu - podsumował trener Marcin Tacij.

 

Młodzicy Młodsi - ŚLMM

Korona U12 - PAS Skarżysko-Kamienna

Baszta Rytwiany - Korona U12

- Wtorkowy mecz z PAS-em Skarżysko był rozegrany tak, jak sobie zaplanowaliśmy z drużyną. Było bardzo dużo akcji bocznymi sektorami boiska, była szybka reakcja zawodników na stratę piłki i jej odbiór, nie brakowało także sytuacji podbramkowych. No i wreszcie najważniejsze, były 3 strzelone piękne gole i pierwsze zwycięstwo w I Lidze Świętokrzyskiej Młodzików Młodszych. Natomiast niedzielny mecz z Basztą Rytwiany był zupełnie inny. Przeciwnik ustawił się na swojej połowie, a my nie potrafiliśmy rozbić tej szczelnie zbudowanej obrony. Niestety dwa indywidualne błędy spowodowały, że po 43 minutach przegrywaliśmy 0:2. Na szczęście nasze ciągłe ataki przyniosły efekt w postaci dwóch trafień przed końcowym gwizdkiem sędziego - ocenił szkoleniowiec młodzików młodszych, Cezary Ruszkowski.

Strefa sponsora

Właściciel
Sponsor główny
Sponsor premium
Sponsor premium
Sponsor premium
Sponsor techniczny
Sponsorzy
Sponsorzy Akademii
Partnerzy
Patroni medialni
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.
Zamknij
Zamknij
Zamknij

Szanowni Państwo, w związku z rozpoczęciem obowiązywania od dnia 25 maja 2018 r. przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, tzw. RODO) uprzejmie informuję, że Korona S. A., wdrożyła i stosuje zasady przetwarzania danych osobowych wynikające z tego aktu prawnego. W związku z tym – jeżeli jest Pani/Pan osobą fizyczną i korzysta lub zamierza skorzystać ze świadczonych przez nas usług jako konsument – uprzejmie prosimy o zapoznanie się z aktualną wersją Polityki prywatności naszego portalu w zakładce "Klub". W razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie przetwarzania Państwa danych osobowych lub ewentualnego naruszenia Państwa prawa do prywatności prosimy o kontakt korona.sa@korona-kielce.pl. Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszego serwisu i w celach statystycznych. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce zapoznaj się z polityką cookies. Korona S. A. Polityka prywatności i cookies Akceptacja