Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Przegrana z Jagiellonią

W meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała 1:4 z Jagiellonią Białystok na wyjeździe. Bramki dla gospodarzy strzelali Tomas Prikryl, Marc Gual, Fedor Cernych i Jesus Imaz, a dla gości honorowe trafienie zanotował Jakub Łukowski.

W pierwszym kwadransie gry można było zaobserwować nieznaczną przewagę Koroniarzy, którzy częściej pojawiali się pod przeciwną bramką niż ich rywale. Dobrą okazję do zmiany wyniku miał między innymi Jakub Łukowski, ale po jego strzale piłka ostatecznie nie wpadła do siatki Zlatana Alomerovicia

W 31. minucie Kyrylo Petrov chcąc zachować się fair w stosunku do rywala, który leżał obok niego na murawie wybił futbolówkę za linię boczną. Gospodarze wykorzystali ten gest do przeprowadzenia szybkiej kontry, po której gola dla Jagi zdobył Tomas Prikryl. Wyprowadzeni z równowagi po takim zachowaniu goście ruszyli z pretensjami do swoich rywali oraz arbitrów spotkania.

Sędzia Bartosz Frankowski ukarał żółtym kartonikiem Adriana Danka oraz Israela Puerto za ich zachowanie, uznał trafienie gospodarzy i nakazał kontynuować mecz.

Zawodnicy Jagielloni po wznowieniu gry w 35. minucie pozwolili Łukowskiemu przebiec przez swoją połowę i wbić piłkę do pustej bramki, aby w duchu fair play kontynuować rozgrywkę. Po tej sytuacji poszczególni zawodnicy obu zespołów podali sobie ręce w geście zażegnania sporów wynikłych z poprzedniej akcji.

Po 45 minutach pierwszej połowy, która szczególnie w końcówce była bardzo bogata w zwroty akcji oba zespoły schodziły na przerwę do szatni przy stanie 1:1.

Sto dwadzieścia sekund po zmianie stron wrzutka w pole karne Korony spowodowała kontrowersje i arbiter główny zarządził weryfikację VAR. Okazało się, że podczas próby wybicia futbolówki Kyrylo Petrov dotknął ją ręką i sędzia podyktował rzut karny dla Jagi.

W 52. minucie meczu do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marc Gual i mocnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał Konrada Forenca wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 2:1.

Dziesięć minut później Bartosz Frankowski podyktował kolejnego karnego na korzyść gospodarzy po zagraniu ręką w polu karnym Jacka Podgórskiego i upomniał pomocnika kielczan żółtą kartką. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Fedor Cernych i zdecydowanym strzałem w środek bramki zmylił Forenca podwyższając wynik na 3:1.

Żółto-Czerwoni nie zamierzali łatwo się poddać i wzmocnieni świeżymi siłami oddelegowanymi na murawę przez trenera Leszka Ojrzyńskiego do samego końca walczyli po zmianę rezultatu. Swoje okazje mieli Ronaldo Deaconu i Jakub Łukowski, ale w obu przypadkach brakowało skuteczności przy strzałach skierowanych w bramkę Alomerovicia.

Jagiellonia wykorzystała jeden ze swoich kontrataków i w 85. minucie Jesus Imaz podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Rezultat na tablicy wyników nie zmienił się do końca spotkania i arbiter główny zakończył mecz w Białymstoku przy stanie 4:1.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:1 (1:1)

Jagiellonia: Alomerović – Puerto, Nastić, Romanczuk (Wojciechowski 87'), Cernych (Kowalski 70’), Imaz, Prikryl (Matysik 79'), Tiru, Pospisil, Gual (Bortniczuk 87'), Lewicki (Wdowik 70’)

Korona: Forenc – Danek, Petrov, Balić, Sierpina (Nojszewski 79') –  Łukowski, Deaconu, Trojak (Sewerzyński 86'), Takać (Błanik 62’), Podgórski (Kiełb 62’)  - Shikavka (Frączczak 62’)

Gole: Prikryl 31’, Gual 52’, Cernych 62',  Imaz 85' – Łukowski 35’

Żółte kartki: Puerto 32 - Danek 32’, Podgórski 60’