Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Korona II] Odwróciliśmy losy spotkania i wygraliśmy z Unią!

Zadanie wykonane! W spotkaniu 11. kolejki III ligi grupy IV rezerwy Żółto-Czerwonych pokonały przed własną publicznością Unię Tarnów 5:2. Hattrickiem popisał się Jakub Konstantyn, a po jednym trafieniu dołożyli Dawid Lisowski i Michał Smolarczyk.

Starcie nie mogło się dla nas rozpocząć lepiej. Już w pierwszej akcji meczu piłkę w siatce gości po podaniu od Piotra Lisowskiego umieścił Jakub Konstantyn. W kolejnych minutach trwała nasza przewaga. Na strzały decydowali się Strzebo i ponownie Kostek, ale górą pozostał Zając.

W 9. minucie Unia przeprowadziła skuteczny atak, po którym Mamle z najbliższej odległości po strzale z lewej strony boiska pokonał Palonek. Kilka chwil później przyjezdni kolejny raz zagrozili naszej bramce. Rachfał obsłużył podaniem Palonka, lecz futbolówka po uderzeniu 22-letniego napastnika minęła słupek Koroniarzy.

Po doprowadzeniu przez Unię do wyrównania gra obu zespołów nieco się zaostrzyła, ale zarówno defensywa Korony, jak i Unii popisywała się skutecznością. W dobrej sytuacji po podaniu od Piotra Lisowskiego znalazł się Shinonaga, ale piłkę złapał Zając. Następnie Strzeboński uruchomił Rybusa, a on zdołał jeszcze przerzucić futbolówkę do Konstantyna, który zdecydował się na strzał. Na posterunku znajdował się jednak golkiper z Tarnowa.

Żółto-Czerwoni stawali przed kolejnymi szansami. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska do piłki dostał się Więckowski, lecz górą pozostali goście. Kolejna okazja do wyjścia na prowadzenie nadarzyła się niewiele później. W dogodnej pozycji znalazł się Rybus, ale w ostatniej chwili ubiegł go Zając.

Przed końcem pierwszej połowy gra przeniosła się pod nasze pole karne. Po centrze z rzutu wolnego podanie przedłużył Sojda i okazję do strzału z najbliżej odległości ponownie wykorzystał Palonek, wyprowadzając Unię na prowadzenie.

Druga osłonę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Z obrońcą gości na lewej stronie poradził sobie Strzeboński i zdołał posłać piłkę do Rybusa, lecz nadal wynik nie uległ zmianie.

Po pięćdziesięciu minutach pojedynku Koroniarze postanowili przeprowadzić akcję, mądrze budując atak na całej długości boiska. W końcowej fazie piłkę między sobą wymienili Dawid Lisowski z Konstantynem, po czym 21-letni obrońca doprowadził do wyrównania, pokonując Zająca uderzeniem po długim słupku z prawej części pola karnego.

Na kolejne trafienie kieleckich rezerw nie musieliśmy długo czekać. Z okolicy szesnastego metra przymierzył Strzeboński, lecz futbolówkę zdołał odbić golkiper tarnowskiego zespołu. W pobliżu znajdował się jednak Konstantyn i wpakował piłkę do siatki Unii.

W 69. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Kiercz, ale futbolówka odbiła się od słupka i wylądowała pod nogami Zwoźnego. Po zamieszaniu w polu karnym obrońca Żółto-Czerwonych odnalazł lepiej ustawionego Konstantyna, a 20-latek podwyższył przewagę gospodarzy, notując przy tym hattricka.

Następne minuty to zupełna dominacja Żółto-Czerwonych. W powietrzu było czuć, że kolejny gol jest kwestią czasu.

6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry w stronę bramki ekipy z Małopolski popędził Majewski, ale futbolówka po jego mocnym strzale odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Smolarczyka. Doświadczony napastnik ustalił wynik spotkania na 4:1.

W jedenastu seriach gier podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego zainkasowali 20 punktów, które zapewniają drugiej drużynie Korony 4. lokatę.

Korona II Kielce - Unia Tarnów 5:2 (1:2)

Korona II: Mamla -Zwoźny, Malarczyk (65’ Kiercz), Więckowski, D. Lisowski, Turek, Shinonaga (75’ Jopkiewicz), Strzeboński, P. Lisowski (75’ Majewski), Konstantyn (70’ Mucha), Rybus (70’ Smolarczyk)

Unia (skład wyjściowy): Zając - Węgrzyn, Rachfał, Adamski, Putin, Sojda, Palonek, Wardzała, Łazarz, Sierczyński, Rojkowicz

Gole: 1’, 57’, 69' Konstantyn, 54’ D. Lisowski, 84’ Smolarczyk - 9’, 44’ Palonek

Żółte kartki: Konstantyn, P. Lisowski

Sędzia: Maciej Węgrzyk (Jejkowice)