Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Korona nie dała rady Stali

W meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała ze Stalą Mielec 0:2 (0:2). Bramki dla gości strzelali Mateusz Matras oraz Said Hamulić.

Goście rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Najpierw w 5. minucie do bramki kielczan trafił Matuesz Matras, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył do piłki i głową skierował ją do siatki Konrada Forenca. Chwilę później mogło być już 0:2, jednak arbiter główny anulował trafienie dla mielczan, ponieważ na spalonym był Piotr Wlazło.

Około trzydziestej minuty Korona przeszła do zmasowanej ofensywy. Swoje sytuacje mieli kolejno Jakub Łukowski, którego strzał wypiąstkował Bartosz Mrozek, następnie dobijać próbował Dalibor Takać, ale futbolówka została zablokowana przez jednego z obrońców. Po chwili okazję miał Sasa Balić po dośrodkowaniu z rzutu rożnego starał się pokonać głową Mrozka, jednak i tym razem golkiper gości był górą. Później przed szansą trafienia idealnego okienka z dystansu stanął Ronaldo Deaconu, ale zbyt mocno trafił w piłkę i przeleciała ona tuż nad poprzeczką Stali. Ostatnią z tej serii okazji była główka Evngniyego Shikavki, po której futbolówką odbiła się od słupka bramki gości i wróciła na plac gry, po czym defensywa mielczan zażegnała zagrożenie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Said Hamulić potężnym strzałem z dystansu pokonał interweniującego Forenca i na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 0:2.

Druga połowa stała pod znakiem taktycznej gry Stali Mielec w defensywie i upatrywaniu możliwości podwyższenia prowadzenia w kontratakach. Korona Kielce starała się przejąć inicjatywę na boisku i tworzyć sobie okazję poprzez ataki pozycyjne. Gospodarze próbowali również szukać swoich szans przy stałych fragmentach gry.

W 87. minucie spotkania sędzia Wojciech Myć po weryfikacji VAR zmienił decyzję odnośnie ukarania Mateusza Matrasa za faul na Dawidzie Błaniku. Arbiter anulował wcześniejszą żółtą kartkę i pokazał zawodnikowi czerwony kartonik po czym kazał mu opuścić boisko.

Do końca spotkania żadna ze stron nie powiększyła swojego dorobku bramkowego i mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Korona Kielce – Stal Mielec 0:2 (0:2)

Korona: Forenc – Danek, Trojak, Petrov, Balić – Łukowski (Podgórski 70’), Takać (Błanik 46’), Sewerzyński (Nojszewski 59’), Deja (Kiełb 66’), Deaconu – Shikavka (Frączczak 59’)

Stal: Mrozek – Flis, Lebedyński, Hiszpański, Wlazło, Matras, Getinger, Gerbowski (Wolski 72’), Kruk, Ratajczyk (Domański 70’), Hamulić (Leandro 90’)

Gole: Matras 5’, Hamulić 45+

Żółte kartki: Fornec 8’, Shikavka 55’, Nojszewski 82, Podgórski 82’, Balić 90+', Danek 90+' – Kruk 54’, Hiszpański 90+'

Czerwone kartki: Matras 87’