Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Akademia] Bezbramkowy remis juniorów starszych z Wisłą Kraków!

W spotkaniu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 Żółto-Czerwoni podzielili się punktami z Wisłą Kraków, bezbramkowo remisując przed własną publicznością.

Od pierwszego gwizdka sędziego oba zespoły naciskały, ale w większości gra toczyła się na połowie przeciwnika. Już w 4. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Nasidłowski, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.

Następnie zaatakowała Wisła. Goście spróbowali swoich sił po strzale z rzutu wolnego, ale futbolówka nie znalazła drogi do naszej siatki.

W 12. minucie pozycje z obrońcami gości wygrał Pilarz. Następnie podał do Kowalskiego, ale ponownie zabrakło skuteczności pod bramką Krzyżanowskiego. Na kolejną okazję nie musieliśmy długo czekać. Strzał oddał Przybysławski, lecz jego próba została zablokowana.

Dalsza część meczu to w dalszym ciągu przewaga kielczan. Koroniarze szukali swoich szans po rzutach rożnych, ale na posterunku znajdował się golkiper gości. Zaskoczyć przeciwnika uderzeniami starali się Pilarz, Wójcik i Kowalski, lecz defensywa Białej Gwiazdy skutecznie się broniła. W 28. minucie ponownie przymierzył Wójcik, lecz futbolówkę po strzale z rzutu wolnego złapał Krzyżanowski.

Przed przerwą przyjezdni dwukrotnie zagrozili Żółto-Czerwonym, ale na posterunku znajdował się Sandach, który skutecznie interweniował i uchronił nas przed stratą bramki.

Gospodarze nie pozostawali bierni. Kolejne próby podjęli Wójcik i Pilarz. Strzał kapitana został zablokowany, a futbolówka po uderzeniu 18-letniego wychowanka ŁKS-u Łódź powędrowała nad poprzeczką Wiślaków.

W końcówce pierwszej odsłony zabrakło nam odrobiny szczęścia. Centrę z narożnika boiska posłał Wójcik, do piłki dopadł Przybysławski, lecz futbolówka minimalnie minęła słupek ekipy z Krakowa.

W druga cześć zawodów lepiej weszła Wisła, która dłużej utrzymywała się przy piłce, lecz nie wykreowała sobie dogodnych okazji do oddania strzału na naszą bramkę.

Koroniarze wyszli z kontrą, lecz nieprzepisowo zatrzymany został Pilarz. Na dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydował się Wójcik, ale nie udało nam się wykorzystać okazji i pokonać Krzyżanowskiego.

Następnie groźnie zrobiło się na połowie podopiecznych trenera Marka Mierzwy. Próbując ratować sytuację faulu na przeciwniku dopuścił się Jaskot. Sędzia przyznał Wiśle rzut wolny, ale uderzenie ze stałego fragmentu gry nie miało prawa zagrozić Sandachowi. Piłka poszybowała wysoko nad naszą bramką.

W 75. minucie bliski trafienia był Wójcik, który znalazł się na dogodnej pozycji po podaniu od Przybysławskiego. Niestety, ponownie goście wyszli z tej sytuacji obronną ręką. Czas uciekał, a na Stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach nadal nie oglądaliśmy goli.

Żółto-Czerwoni szukali swoich szans po rzutach rożnych, ale Wiślacy skutecznie się bronili i uniemożliwiali Koroniarzom pokonanie Krzyżanowskiego.

W doliczonym czasie spotkania Wisła spróbowała swoich sił z rzutu wolnego, ale strzał pewnie obronił Sandach.

Po trzech meczach bez zwycięstwa, kielczanie mogli dopisać do swojego konta jedno oczko. W dziesięciu seriach gier Koroniarze zdobyli 15 punktów, które zapewniają nam 8. lokatę.

W następną sobotę, 22 października o godzinie 12:00 Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa.

Korona Kielce - Wisła Kraków 0:0 (0:0)

Korona: Sandach - Kotulak, Jaskot, Czepielik (58’ Leszczuk), Oziębło, Grabarczyk, Nasidłowski (88’ Sowiźrał), Kowalski (55’ Zaliński), Przybysławski (80’ Łoch), Pilarz (70’ Pokora), Wójcik (80’ Moch)

Wisła: A. Krzyżanowski - Wiśniewski, J. Krzyżanowski, Skrobański, Złoch (82’ Urbański), Przybyłko, Chromych (43’ Baniowski), Skała (46’ Sowa), Bartoń, Tokarczyk (62’ Gruszecki), Pieniądz (65’ Grzybowski)

Żółte kartki: Jaskot, Leszczuk, Wójcik - Baniowski

Czerwona kartka: 90+4’ Oziębło

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)