Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Korona II] Porażka w Kielcach z Wieczystą

W starciu 13. kolejki III ligi grupy IV druga ekipa Żółto-Czerwonych przegrała przed własną publicznością 0:1 z Wieczystą Kraków. Jedynego gola zdobył Radosław Majewski w 7. minucie pojedynku.

Kibice zgromadzeni na Stadionie przy Szczepaniaka w Kielcach nie mogli narzekać na brak emocji. Od początku zawodnicy obu drużyn narzucili wysokie tempo gry. Niestety już w 7. minucie spotkania - po pierwszej akcji gości, podopieczni trenera Dariusza Marca objęli prowadzenie. Lewą stroną popędził Kumah, następnie posłał futbolówkę do dobrze ustawionego Majewskiego, lecz po jego uderzeniu ofiarnie interweniował Turek. Goście pozostali jednak dalej w natarciu. Na dośrodkowanie zdecydował się Mak, po czym piłkę głową zagrał Hebla i z najbliższej odległości nie pomylił się kapitan Żółto-Czarnych, Radosław Majewski, umieszczając futbolówkę w siatce Korony. W 12. minucie rywal mógł podwyższyć wynik, ale Kołodziej strzelił wprost w jednego z Koroniarzy. Następnie Żółto-Czerwoni wyszli z kontrą i po akcji między kilkoma zawodnikami na decyzję o uderzeniu z okolicy ósmego metra podjął Piotr Lisowski, ale na posterunku znajdował się Krawczyk.

W 22. minucie Hebla w polu karnym zatrzymał Turek i sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania Koroniarza, wskazując na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Mak, lecz stojący między słupkami kielczan Mamla wyczuł jego zamiary i skutecznie interweniował. Zmarnowana okazja przez Wieczystą popchnęła nas do działania. Z piłką ruszył Konstantyn, lecz przed oddaniem strzału powstrzymał go Kumah.

Spotkanie nie traciło tempa, a pewnym filarem gospodarzy pozostawał Rafał Mamla. Nasz golkiper świetnie odnalazł się w sytuacji jeden na jednego z Majewskim, broniąc jego strzał. Po chwili 35-letni pomocnik ponownie spróbował swoich sił, lecz czujność zachował Mamla i uchronił nas przed stratą gola.

Przed przerwą Koroniarze podjęli jeszcze próbę doprowadzenia do wyrównania. Do ataku ruszył Konstantyn, następnie podał do Lisowskiego, który dośrodkował futbolówkę w pole karne. Tam znajdował się Zwoźny, lecz piłka po jego uderzeniu minęła bramkę gości.

Po zmianie stron drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Arczewskiego nie zamierzała składać broni. Żółto-Czerwoni raz za razem próbowali dojść do czystej sytuacji i pokonać Krawczyka. Nadal bezbłędnie między naszymi słupkami spisywał się Mamla. 18-latek poradził sobie najpierw z uderzeniem po ziemi Majewskiego, a następnie ponownie był górą - po mocnym strzale kapitana Wieczystej.

W 73. minucie wyprowadziliśmy kontratak. Turek obsłużył świetnym podaniem znajdującego się w polu karnym przeciwnika Shinonagę, lecz piłka po strzale Japończyka powędrowała nad poprzeczkę.

Tuż przed końcem spotkania sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Wieczystej, dopatrując się faulu Dawida Lisowskiego na Bąku. Do piłki podszedł Majewski, ale nie znalazł sposobu na asa Żółto-Czerwonych - Rafała Mamlę!

Do ostatniego gwizdka sędziego Koroniarze nie odpuszczali i szukali swoich szans po stałych fragmentach gry, by doprowadzić do remisu. Ta sztuka ostatecznie się jednak nie udała i Żółto-Czerwoni doznali drugiej porażki w rundzie jesiennej.

Po trzynastu seriach gier kielczanie mają na swoim koncie 21 oczek, które zapewniają nam 6. lokatę. W następną sobotę, 29 października o godzinie 15:00 drugi garnitur Korony zmierzy się na wyjeździe z Wisłoką Dębica.

Korona II Kielce - Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)

Korona II: Mamla - Zwoźny (88’ Bielka), Kiercz, Seweryś, D. Lisowski - Konstantyn (65’ Shinonaga), Więckowski, P. Lisowski (71’ Strzeboński), Turek, Nojszewski (46’ Mucha) - Szulc (46’ Rybus)

Wieczysta: Krawczyk - Faworow, Kołodziej, Hoyo-Kowalski, Kumah (43’ Frańczak) - Torres (81’ Bąk), Pietras, Moulin, Majewski, Mak - Hebel

Bramka: 7’ Majewski

Żółte kartki: Więckowski, Szulc, D. Lisowski, trener Arczewski - Moulin, Majewski, Frańczak, Faworow

Czerwona kartka: 37’ Więckowski (za dwie żółte)

Sędzia: Michał Wasil (Lublin)