Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Akademia] CLJU19: Legia bez szans w Kielcach!

Koroniarze w starciu z Wojskowymi dali prawdziwy popis swoich umiejętności, pokonując przyjezdnych aż 4:1! W pierwszej połowie hattrickiem popisał się Michał Pokora, a przed ostatnim gwizdkiem wynik spotkania ustalił Daniel Bąk.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu kielczan, którzy od pierwszego gwizdka sędziego narzucili swoje warunki gry. Już w 9. minucie spotkania wyszliśmy na prowadzenie. Wyszliśmy z kontrą, Wójcik obsłużył podaniem Kowalskiego, ten wbiegł w pole karne, następnie posłał piłkę do Pokory, a napastnik z najbliższej odległości, mocnym strzałem pokonał Chojaka.

Legia po stracie bramki przejęła nieco inicjatywę, chcąc szybko doprowadzić do wyrównania, ale Koroniarze doskonale czytali zamiary gości, uniemożliwiając Wojskowym zdobycie gola.

W 20. minucie ponownie przed szansą stanęli gospodarze. Centrę Zalińskiego próbował wykończyć Przybysławski, lecz futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce. Udokumentowanie naszej przewagi kolejnym trafieniem było tylko kwestią czasu. Kilka minut później z obrońcami Legii poradził sobie aktywny Pokora i podwyższył prowadzenie ekipy prowadzonej przez trenera Marka Mierzwę.

Po półgodzinie gry Misiek cieszył się ze zdobycia hattricka! Do dobrze ustawionego Pokory piłkę dośrodkował Przybysławski i bramkarz warszawskiego zespołu po raz trzeci musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Dominacja kielczan trwała. Na strzały decydowali się Wójcik i Jaskot, ale warszawiacy skutecznie odpierali ataki. Przed przerwą honorowe trafienie dla rywala zanotował Kieraś.

Po zmianie stron obie drużyny dochodziły do sytuacji strzeleckich, ale brakowało wykończenia. Na uderzenie po centrze Pilarza zdecydował się Czepielik, ale piłka minęła słupek gości. Następnie Legia próbowała odpowiedzieć mocnym strzałem Kiedrowicza, lecz na posterunku znajdował się Sandach.

Przed końcem rywalizacji wynik pojedynku na 4:1 ustalił Bąk, pokonując golkipera Legii mocnym strzałem z okolicy szesnastego metra.

Po dwunastu seriach gier Żółto-Czerwoni mają na swoim koncie 21 oczek, które zapewniają podopiecznym trenera Marka Mierzwy miejsce na najniższym stopniu podium.

W następną sobotę, 5 listopada o godzinie 12:00 Koroniarze zmierzą się w delegacji z walczącą o utrzymanie, Lechią Gdańsk.

Korona Kielce - Legia Warszawa 4:1 (3:1)

Korona: Sandach - Kotulak, Jaskot, Zaliński (46' Oziębło) (50' Nasidłowski), Czepielik, Grabarczyk, Przybysławski (76' Susło), Pilarz, Wójcik (46' Łoch), Kowalski (71’ Sowiźrał), Pokora (71’ Bąk)

Legia: Chojak – Saganowski (71' Krajewski), Wnorowski, Okusami, Romanowski (55' Bochniak), Kieraś, Mikołajczyk (71' Misztal), Lachowicz (58' Knera), Kiedrowicz, Stangret, Niedźwiedzki (55' Puciłowski)

Gole: 9’, 25’, 30’ Pokora, 90+1’ Bąk - 45’ Kieraś

Żółte kartki: Zaliński, Grabarczyk, Sowiźrał - Wnorowski, Okusami, Romanowski, Misztal, Knera, Stangret

Czerwona kartka: 77' Stangret (po dwóch żółtych)

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko)