Sponsor Sponsor Miasto Kielce

Przegrana przy Bułgarskiej

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Koronę Kielce na własnym boisku 3:2 (1:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Mikael Ishak, Joao Amaral i Filip Szymczak, a dla gości trafienia zaliczyli Jakub Łukowski oraz Jacek Podgórski.

Spotkanie od samego początku rozgrywane było na dużej intensywności. Przewagę gospodarzy dało się zauważyć po statystykach posiadania piłki, ale Marceli Zapytowski dobrze spisywał się pomiędzy słupkami bramki Koroniarzy. Goście szukali swoich szans w kontratakach oraz przy okazji stałych fragmentów gry.

W 32. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Korona sensacyjnie objęła prowadzenie za sprawą gola Miłosza Trojaka po asyście głową Bartosza Śpiączki. Radość kielczan nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ sędzia nie mógł uznać trafienie ze względu na pozycję spaloną obrońcy Żółto-Czerwonych na początku akcji bramkowej.

Arbiter główny w 39. minucie podyktował rzut karny na korzyść Lecha za zagranie ręką we własnym polu karnym przez Trojaka. Dwie minuty później jedenastkę na gola pewnym strzałem w lewy górny róg bramki gości zamienił Mikael Ishak.

Pierwsza połowa została zakończona przy stanie 1:0 i zawodnicy obu zespołów zeszli na przerwę do swoich szatni.

Druga odsłona tego starcia nie rozpoczęła się najlepiej dla kielczan, gdyż w 47. minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył Joao Amaral mocnym strzałem z granicy pola karnego.

W 54. minucie spotkania sędzia Frankowski podjął decyzję o weryfikacji VAR, ponieważ zaistniało podejrzenie zagrania ręką w polu karnym Lecha przez jednego z zawodników gospodarzy. Arbiter po potwierdzeniu wcześniejszych przypuszczeń podyktował jedenastkę dla przyjezdnych. W 56. minucie do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Jakub Łukowski i pewny strzałem po ziemi pokonał Filipa Bednarka zdobywając gola kontaktowego.

W 78. minucie Bartosz Frankowski podyktował kolejny rzut karny na korzyść kielczan, tym razem za faul na Marcinie Szpakowskim. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Jacek Podgórski i uderzył w prawy róg bramki Bednarka, który wyczuł intencje strzelca, ale ostatecznie został pokonany. Żółto-Czerwoni wrócili do gry w tym spotkaniu doprowadzając do remisu 2:2.

Korona mogła wyjść na prowadzenie w 83. minucie spotkania kiedy to najpierw Ronaldo Deaconu, a później Jakub Łukowski jeden po drugim trafiali w słupek bramki golkipera z Poznania. Ostatecznie szczęście w tej sytuacji sprzyjało gospodarzom i wyszli oni z tej opresji bez szwanku.

W doliczonym czasie gry Koroniarze mocno bronili się przed zmasowanymi atakami Lecha, ale gospodarzom udało się strzelić trzecią bramkę za sprawą Filipa Szymczaka w 93. minucie.

Sędzia zakończył mecz przy stanie 3:2 dla Lecha i Żółto-Czerwoni pomimo ambitnej walki musieli uznać wyższość gospodarzy.

Lech Poznań - Korona Kielce 3:2 (1:0)

Lech: Bednarek – Pereira (Milić 74'), Czerwiński, Dagerstal, Rebocho, Tsitaishvili, Kvekveskiri (Murawski 74'), Karlstrom, Amaral, Sousa, Ishak (Szymczak 67’)

Korona: Zapytowski – Balić, Trojak, Malarczyk, Więckowski – Błanik (Podgórski 67’),  Deja, Takać (Szpakowski 67’), Deaconu (Szymusik 87'), – Łukowski (Kiełb 87'), Śpiączka (Shikavka 87')

Gole: Ishak 41’, Amaral 47’, Szymczak 90+3' – Łukowski 56’, Podgórski 79'

Żółte kartki: Amaral 52’Takać 36’, Trojak 39’, Balić 73', Szpakowski 89'