Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Akademia] Przegrana z Podlasiem w CLJU17

Nie tak wyobrażaliśmy sobie końcowy rezultat ostatniego meczu rundy jesiennej naszych juniorów młodszych. W meczu 15. kolejki CLJ U17 Żółto-Czerwoni ulegli przed własną publicznością Podlasiu Biała Podlaska 0:2.

Wraz z pierwszym gwizdkiem do ataku przystąpili gospodarze. Już w 6. minucie Rożek przerzucił piłkę do Kucharczyka, ale futbolówka po uderzeniu najskuteczniejszego w naszych szeregach zawodnika minęła bramkę Biało-Zielonych. Następnie Konieczny wyszedł na czystą pozycję, lecz górą okazał się bramkarz Podlasia, który obronił jego strzał. Po dwudziestu minutach gry środkiem boiska popędził Verbytskyi i mocno przymierzył na bramkę rywala, lecz golkiper z Lubelszczyzny sparował piłkę na rzut rożny. Po centrze swoich sił spróbował Konieczny, lecz wynik na tablicy wyników nie uległ zmianie. W 34. minucie Wschodnie Charaktery wykazały się w naszym polu karnym i znalazły sposób na Koronę. Adamski uderzeniem po długim słupku wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się dla nas najlepiej. Już na początku czerwoną kartką za faul na przeciwniku został ukarany bramkarz Korony, Michał Niedbała. Na boisku zameldował się rezerwowy golkiper, Jakub Jamróz. Gra w osłabieniu nie zastopowała Żółto-Czerwonych w swoich ofensywnych zapędach. Najpierw strzał Rożka powędrował nad poprzeczką przyjezdnych. Następnie Verbytskyi został obsłużony świetną piłką przez Adacha i popędził w stronę pola karnego Podlasia, po czym zdecydował się na uderzenie. Natomiast futbolówka minęła słupek gości. Po kilku minutach sędzia przyznał nam rzut wolny za zagranie ręką jednego z rywali. Do tego stałego fragmentu gry podszedł Rożek, jednak piłka ponownie nie znalazła drogi do siatki ekipy z Białej Podlaskiej. Wykończenia zabrakło nam także w kolejnej sytuacji, w której po dośrodkowaniu z narożnika boiska przymierzył głową Jas, jednak piłka minimalnie minęła słupek.

Chwilę przed końcem starcia goście wyprowadzili skuteczną kontrę, po której naszego golkipera pokonał Lewczuk. W doliczonym czasie rywalizacji podopieczni trenera Przemysława Ryńskiego próbowali jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, lecz nadal brakowało skuteczności w polu karnym Podlasia.

Po piętnastu seriach gier Koroniarze ze zgromadzonymi 29 punktami są na 4. miejscu. Na czele stawki pozostaje Legia Warszawa.

Korona Kielce - Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:1)

Korona (skład wyjściowy): Niedbała - Konieczny, Jas, Więczkowski, Poliashenko, Rożek, Aszklar, Cerek, Verbytskyi, Błaszczyk, Kucharczyk

Gole: 34' Adamski, 88' Lewczuk

Czerwona kartka: 50’ Niedbała

Sędzia: Andrzej Śliwa