Sponsor Sponsor Miasto Kielce

[Akademia] Na remis z Miedzią Legnica!

Podział punktów w Kielcach! W spotkaniu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 walczyliśmy do końca o zwycięstwo, ale ostatecznie po trafieniach Piotra Wójcika i Daniela Bąka zremisowaliśmy z Miedzią Legnica 2:2!

Spotkanie w Kielcach nie rozpoczęło się dla nas najlepiej. Już w 2. minucie goście skutecznie wyprowadzili piłkę ze swojej połowy i po strzale po długim słupku futbolówkę w naszej siatce umieścił Sowa. Wyjście na prowadzenie wyraźnie uskrzydliło Miedź, która chciała pójść za ciosem i zanotować kolejne trafienia. Natomiast Koroniarze nie zamierzali przyjezdnym tego ułatwiać i doskonale odpierali ataki.

W 13. minucie akcję ze środka rozpoczął Wójcik, następnie podał do Kotulaka, on przedłużył przez Pokorę do Kowalskiego, ale 16-latek uderzył nad bramką. Chwilę później Miedź ponownie oddaliła zagrożenie, wybijając piłkę ze swojego pola karnego po dośrodkowaniu Żółto-Czerwonych.

W miarę upływu czasu kielczanie coraz częściej przedzierali się przez formację rywala, starając się doprowadzić do wyrównania. Natomiast najpierw przy próbie Pokory futbolówka minimalnie minęła słupek legniczan, następnie tuż przed końcem pierwszej odsłony mocno przymierzył Wójcik, lecz na posterunku znajdował się golkiper Miedzi.

Po zmianie stron Żółto-Czerwoni rzucili się do odrobienia straty, lecz goście nie dawali za wygraną i skutecznie się bronili. W 57. minucie Orzechowski nieprzepisowo zatrzymał na naszej połowie Przybysławskiego i sędzia bez wahania zdecydował, że zawodnik z Legnicy opuści boisko.

Gra w osłabieniu nie załamała Miedzianki, która po strzale Chmielewskiego zdołała wyjść na dwubramkowe prowadzenie.

Podopieczni trenera Marka Mierzwy postawili wszystko na jedną kartkę i skierowali całe swoje siły na atak. Aktywni byli Wójcik, Pokora, Zaliński i Bąk, ale goście pozostawali czujni i nie pozwalali na zdobycie przez nas gola.

W 77. minucie na mocny precyzyjny strzał zza szesnastki zdecydował się Wójcik. Bramkarz Miedzi był przy tym uderzeniu bezradny, dzięki czemu strata została zmniejszona. Na kolejne trafienie gospodarzy nie musieliśmy długo czekać. Pokora obsłużył świetnym podaniem znajdującego się na dogodnej pozycji Bąka, a 17-latek doprowadził do wyrównania.

Sprawa zwycięstwa pozostawała otwarta. Koroniarze do ostatnich sekund bombardowali swoimi strzałami bramkę strzeżoną przez Lipca, jednak wynik nie uległ zmianie i ostatecznie w Kielcach pozostał tylko punkt.

W szesnastu seriach gier Żółto-Czerwoni zainkasowali 25 oczek i pozostają na 7. miejscu. W kolejną sobotę, 3 grudnia o godzinie 12:00 zmierzymy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Czerwono-Niebiescy zgromadzili 32 punkty i znajdują się na najniższym stopniu podium.

Korona Kielce - Miedź Legnica 2:2 (0:1)

Korona: Sandach - Kotulak (74’ Zembol), Leszczuk, Czepielik, Zaliński, Jaskot, Nasidłowski, Kowalski (52’ Krzemiński), Wójcik, Pokora, Przybysławski (59’ Bąk)

Miedź (skład wyjściowy): Lipiec - Perreira, Orzechowski, Kaczemba, Letkiewicz, Klimkiewicz, Chmielewski, Kania, Sowa, Kyzioł, Kwolek

Gole: 77’ Wójcik, 80’ Bąk - 2’ Sowa, 59’ Chmielewski

Żółta kartka: Kotulak

Czerwona kartka: 57’ Orzechowski