Rezerwy na piątkę!

To był przyjemny mecz dla rezerw Korony Kielce. Żółto-czerwoni w spotkaniu IV ligi na stadionie przy ulicy Szczepaniaka rozbili Moravię Morawica 5:0. Przed przerwą do siatki przyjezdnych trafili Piotr Poński, Krzysztof Słaby oraz Jakub Kotarzewski, a w drugiej części gry dwukrotnie uczynił to Michał Mokrzycki.

Kielczanie rozpoczęli spotkanie w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 3. minucie dobre podanie po ziemi za plecy obrońców posłał Charlie Trafford, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, Piotrem Kubickim, nie pomylił się Piotr Poński. Kilka chwil później mogło być 2:0, ale strzał Krzysztofa Słabego, który nabiegał z prawego skrzydła, zdołał obronić golkiper Moravii.

Kolejna ciekawsza akcja nadeszła w 22. minucie. Wówczas o trafienie mógł się pokusić Jakub Kotarzewski, ale jego strzał z pola karnego z dość ostrego kąta nie poleciał w światło bramki zawodników z Morawicy. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W jednej z kolejnych akcji „Kotek” wpadł w „szesnastkę” przyjezdnych z lewej strony i wyłożył piłkę nadbiegającemu Pońskiemu. I choć ten skiksował, futbolówka trafiła pod nogi Słabego, który nie miał problemów z podwyższeniem rezultatu.

Po upływie pół godziny gry o dobry strzał sprzed pola karnego pokusił się Michał Mokrzycki, jednak piłka minęła bramkę przeciwników. W 37. minucie natomiast, Kotarzewski otrzymał podanie z głębi pola i po przebiegnięciu praktycznie połowy boiska sam na sam z Kubickim, ominął go i mimo próby asekuracji bramkarza ze strony defensora z Morawicy strzelił gola na 3:0.

Pod koniec pierwszej części gry goście mogli jeszcze zdobyć bramkę po tym, jak z piłką w obronie rozminął się Michał Wrześniewski, ale nie wykorzystali niezłej sytuacji. W odpowiedzi celnie uderzał Słaby, lecz tym razem skuteczną interwencją popisał się Kubicki. Ostatecznie kielczanie prowadzili do przerwy wysoko i w pełni zasłużenie 3:0.

W drugiej części gry obraz wydarzeń nie uległ zmianie i to nadal Żółto-czerwoni zdecydowanie byli stroną wiodącą. Kilka razy stanęli przed szansą zdobycia kolejnego gola, ale na drodze stawał im bramkarz rywali, m.in. po dobrym strzale z pola karnego autorstwa Pońskiego. Kielczanie dopięli jednak swego w 67. minucie. Piłkę podprowadził Mokrzycki i oddał świetny strzał sprzed „szesnastki”, który wylądował między słupkami zespołu z Morawicy.

Ekipa trenera Pawła Czai spokojnie kontrolowała losy spotkania i udokumentowała to jeszcze w 82. minucie. Wówczas dobre podanie ze środka pola otrzymał Mokrzycki i w sytuacji sam na sam z Kubickim bez problemu zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu i piątego Korony.

Zaplecze pierwszej drużyny Żółto-czerwonych pokonało przyjezdnych z Morawicy 5:0. W kolejnej serii gier zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka. Do pojedynku tego dojdzie w niedzielę, 9 października o godzinie 15.

Korona II Kielce – Moravia Morawica 5:0 (3:0)

Bramki: Poński 3’, Słaby 28’, Kotarzewski 37’, Mokrzycki 67’, 82’

Korona II: Otczenaszenko – Pietras, Rogala, Wrześniewski, Korcz – Słaby (52’ Krzymieński), Stachura, Mokrzycki, Trafford (57’ Uniat), Kotarzewski (71’ Gębalski) – Poński (64’ Łosak)

Moravia: P. Kubicki – Wójcik, Detka, Mateusz Zawadzki, Radomski, Ozimirski (46’ Szewczyk), K. Kubicki, Bęben, Michał Zawadzki, Pierzak, Młynarczyk

Żółte kartki: Gębalski 81’, Mokrzycki 84’ - K. Kubicki 77’