IV liga: Bez bramek w meczu na szczycie

Po meczu na szczycie w IV lidze świętokrzyskiej, w tabeli zachowany został status quo. Korona II Kielce zremisowała na stadionie przy ulicy Szczepaniaka 0:0 z Wisłą Sandomierz. Rywale podopiecznych trenera Piotra Czai utrzymali ośmiopunktową przewagę w tabeli.

Po upływie dziesięciu minut kielczanie mogli objąć prowadzenie. Z dośrodkowaniem z rzutu wolnego minął się bramkarz gości, Patryk Drzymała, ale piłki do siatki nie zdołał wbić głową Piotr Rogala. W kolejnych akcjach stracha sandomierzanom napędził Michał Mokrzycki. Najpierw uderzał on minimalnie niecelnie z rzutu wolnego w pobliżu bramki rywali, a potem mocno z dystansu, ale szczęśliwie z tą próbą poradził sobie golkiper przyjezdnych.

Inicjatywa przed przerwą nie była wyraźnie po żadnej ze stron. Koroniarze starali się przeważać, ale nie potrafili tego udokumentować groźnymi akcjami. Wisła odpowiedziała w 31. minucie, lecz strzał Kacpra Górskiego z dość trudnej pozycji bez problemów obronił Michal Pesković.

W końcówce pierwszej części gry oba zespoły próbowały stworzyć jeszcze zagrożenie w polu karnym przeciwników, ale nie przerodziło się to na bramki i piłkarze zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron premierową ciekawą akcję wykreował Jakub Kotarzewski. Skrzydłowy wpadł w „szesnastkę” gości i oddał dość mocny strzał, jednak poradził sobie z nim Drzymała. Chwilę później swoich szans po dośrodkowaniach szukali Krzysztof Słaby i Piotr Rogala, ale ich uderzenia głową nie trafiły w światło bramki.

Kielczanie za wszelką cenę starali się zainkasować trzy punkty. W 62. minucie znakomitą okazję miał Michał Wrześniewski, ale jego mocne uderzenie przeszło ponad poprzeczką. Potem próbowali jeszcze inni zawodnicy w czarnych strojach, w jakich wystąpiła Korona II, ale futbolówka nie chciała wpaść do siatki sandomierzan.

W samej końcówce wymarzoną akcję mieli przyjezdni, ale z bliska jeden z ich zawodników nie trafił głową do bramki Peskovicia. Po chwili dobrym strzałem odpowiedział Kacper Chudecki, ale nieznacznie chybił. Finalnie spotkanie zakończyło się remisem 0:0, a tym samym podziałem punktów.

W kolejnej serii gier, w niedzielę, 23 października o godzinie 14, zaplecze pierwszej drużyny Żółto-czerwonych zmierzy się na wyjeździe z Partyzantem Radoszyce. Przed tą kolejką ekipa ta zajmowała 11. miejsce w tabeli.

Korona II Kielce – Wisła Sandomierz 0:0

Korona II: Pesković – Pietras, Wrześniewski, Rogala, Korcz (81’ Kolasa) – Słaby, Trafford (56’ Uniat), Stachura, Kotarzewski, Mokrzycki – Poński (75’ Chudecki)

Wisła: Drzymała – Ziółek, Beszczyński, Górski, Chorąb, Piątkowski (69’ Mandzelowski), Siudy, Kwiecień, Łata (69’ Tur), Stróżak (89’ Maruszczak), Michalski. Oraz: Korona (82’)

Żółte kartki: Stachura 30’, Korcz 59’, Uniat 75’ – Górski 28’, Michalski 60’, Kwiecień 76’