Emocje tylko w końcówce. Przegrana ze Śląskiem

Niestety Korona Kielce musiała pogodzić się z kolejną porażką. Podopieczni Tomasz Wilmana przegrali na własnym boisku 1:2 ze Ślaskiem Wrocław. Bramki padały w końcówce spotkania, a jedyne trafienie dla Żółto-czerwonych zanotował Dani Abalo.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)

Bramki: Abalo (83’) - Dankowski (69’), Kokoszka (85’)

Korona: Gostomski – Rymaniak, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste – Kiełb (70’ Abalo), Możdżeń, Grzelak, Aankour, Pylypchuk – Palanca (74’ Przybyła)

Śląsk: Kamenar – Dvali, Celeban, Kokoszka, Augusto – Dankowski, Concalves, Alvarinho, Morioka (84’ Riera), Roman (60’ Grajciar) – Biliński (90’ Mervo)

Żółte kartki: Wierchowcow, Pylypchuk – Biliński, Kokoszka

W pierwszej połowie obie ekipy nie rozpieszczały kibiców przy Ściegiennego składnymi akcjami i sytuacjami bramkowymi. Szczelne zasieki kieleckiej i wrocławskiej defensywy dopuszczały ataki jedynie do szesnastego metra. Dlatego jedyną szansą, aby stworzyć jakiekolwiek zagrożenie były stałe fragmenty i strzały z dystansu. Częściej z tej drugiej opcji korzystali goście, bo po uderzeniach Alvarinho i Ryoty Morioki na chwilę podniosło się ciśnienie Macieja Gostomskiego. Najlepszą sytuację mieli jednak kielczanie. Serhijowi Pylypchukowi udało się raz przedrzeć przez obronę rywali i uderzyć z główki z około 7. metra. Niestety doskonałą interwencją popisał się  Lubos Kamenar.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Niestety jednak zmienił się wynik na tablicy świetlnej. W 69. minucie Śląsk objął prowadzenie po doskonałym strzale Kamila Bilińskiego z rzutu wolnego. Na szczęście Koroniarze zdołali odpowiedzieć w 83. minucie. Po dośrodkowaniu Kena Kallaste z ostrego kąta główkował Dani Abalo, który jakimś cudem zmieścił piłkę do bramki.

Radość kielczan jednak trwała tylko 120 sekund. Po zamieszaniu podbramkowym atomowym uderzeniem popisał się Adam Kokoszka i Śląsk znów wyszedł na prowadzenie. Koroniarze mimo prób tym razem nie zdołali doprowadzić do wyrównania i musieli pogodzić się z porażką 1:2.