Mamy to! Zwycięstwo w Niecieczy!

W końcu! Drużyna Korony Kielce rozegrała w Niecieczy bardzo dobre spotkanie i dopisała do swojego konta zasłużone trzy punkty. Żółto-czerwoni pokonali miejscowy Bruk-Bet Termalicę 3:1, a mogli nawet wyżej, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Dzięki temu kielczanie wydostali się ze strefy spadkowej.

Przed przerwą nie oglądaliśmy na murawie w małopolskiej miejscowości wielu klarownych okazji podbramkowych. O pierwszy celny strzał w połowie pierwszego kwadransa pokusił się napastnik gospodarzy, Roman Gergel, ale z interwencją nie miał problemu Zbigniew Małkowski.

Koroniarze w 22. minucie pojedynku byli natomiast konkretni. Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Miguel Palanca, zaś piłkę strzałem głową w bramce Krzysztofa Pilarza umieścił Radek Dejmek. Dla kapitana Żółto-czerwonych było to drugie trafienie w obecnym sezonie po golu w potyczce z Wisłą Płock.

W kolejnych fragmentach pojedynku niecieczanie starali się doprowadzić do remisu, ale z ich próbami albo radził sobie Małkowski, albo piłka nie trafiała w światło bramki. Żółto-czerwoni natomiast nie byli skuteczni po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, a rzut wolny bity przez Rafała Grzelaka zablokowali gospodarze.

Wynik zmienił się na 4 minuty przed przerwą. Miejscowi pokusili się o centrę z prawej flanki, zaś w polu karnym do strzału głową doszedł ex-Koroniarz, Vlastimir Jovanović. Uderzenie Bośniaka zdołał podbić jeszcze Małkowski, ale mimo to piłka wpadła do bramki. Sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka kilka chwil później zakończył pierwszą połowę przy stanie 1:1.

Tuż po zmianie stron boiska działo się wiele istotnych rzeczy. Już w 52. minucie kielczanie stanęli przed wymarzoną szansą do strzelenia gola, bo egzekwowali rzut karny. W „szesnastce” gospodarzy powalony został wcześniej Serhij Pyłypczuk. Do piłki podszedł Palanca i uderzył w swój lewy róg, ale jego intencje wyczuł Pilarz i sparował futbolówkę.

Już 180 sekund później natomiast brutalny wślizg w nogi Pyłypczuka wykonał piłkarz gospodarzy, Dalibor Pleva. Sędzia Przybył nie zawahał się i natychmiast wyrzucił zawodnika Bruk-Betu z boiska. Grająca od tej pory w przewadze Korona od razu rozpoczęła starania, by to spożytkować, ale mimo częstego przebywania na połowie „Słoni” nie konkludowała swoich okazji strzałami.

„Złocisto-krwiści” dopięli swego w 68. minucie. Z lewej strony świetnie dośrodkował rozgrywający bardzo dobry mecz Grzelak, a całą akcję głową wykończył Pyłypczuk. A na kwadrans przed końcem było już 1:3. Tym razem znakomicie z prawej flanki zacentrował Mateusz Możdżeń, a jeden z najniższych piłkarzy na boisku, Nabil Aankour, w świetnym stylu pokonał Pilarza.

Koroniarze mogli cieszyć się nawet i z czwartej bramki już chwilę później. Uderzenie Vanji Markovicia sprzed pola karnego znakomicie sparował jednak golkiper Bruk-Betu. Tuż przed końcowym gwizdkiem o drugiego gola walczyli jeszcze gospodarze, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. Korona wygrała w Niecieczy!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 1:3 (1:1)

Bramki: Jovanović 41’ - Dejmek 22’, Pyłypczuk 68’, Aankour 75’

Bruk-Bet: Pilarz – Pleva, Putiwcew, Stano, Guilherme – Guba (68’ Gutkovskis), Kupczak, Jovanović, Stefanik (60’ Fryc), Misak (71’ Juhar) – Gergel

Korona: Małkowski – Gabovs, Rymaniak, Dejmek, Grzelak – Palanca, Możdżeń, Marković, Aankour, Pyłypczuk (89’ Zając) – Przybyła (90+1’ Mokrzycki)

Żółte kartki: Pyłypczuk 44’, Gabovs 90+3’

Czerwona kartka: Pleva 55’