Stadiony świata przy Ściegiennego!

Korona Kielce osiągnęła trzecie zwycięstwo z rzędu! I to w jakim stylu! Kielczanie na własnym boisku pokonali Pogoń Szczecin 4:1 strzelając przepiękne bramki. Ozdobą spotkania były gole Nabila Aankoura i Vanji Markovica, którzy zaliczyli po dwa trafienia. Honorową bramkę dla Portowców zdobył Mateusz Matras

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 4:1 (2:0)

Bramki: Marković (5’, 54’), Aankour (45’, 78’) - Matras (90')

Korona: Małkowski – Gabovs, Rymaniak, Diaw, Grzelak – Kiełb (69’ Przybyła), Marković (71’ Pylypchuk), Możdżeń, Aankour, Abalo (81’ Cebula) - Palanca

Pogoń: Kudła – Rapa, Rudol, Fojut, Nunez – Murawski (59’ Drygas), Matras – Delev, Akahoshi (59’ Kort), Gyurcso (72’ Zwoliński) – Frączczak

Żółte kartki: Aankour, Marković, Abalo – Fojut, Frączczak, Gyurcso, Delev

Korona rozpoczęła spotkanie podobnie jak z Zagłębiem Lubin, czyli nastawiła się na wysoki pressing. Mogło to się opłacić już w pierwszej minucie spotkania, kiedy po błędzie obrońców gości do piłki w polu karnym doszedł Jacek Kiełb. Niestety nasz zawodnik zbyt długo zwlekał ze strzałem i w konsekwencji Portowcy zdołali opanować sytuację.

W 5. minucie Dawid Kudła jednak już musiał wyjąć piłkę z siatki. Kiełb wykonywał rzut wolny, wprawdzie jego zagranie było bardzo niedokładne, ale jakimś cudem do piłki przed polem karnym doszedł Vanja Marković, który płaskim strzałem zaskoczył golkipera Pogoni.

Kwadrans później powinno być 2:0 dla Żółto-czerwonych. Akcję rozpędził Nabil Aankour, który podał do Daniego Abalo. Hiszpan dobrze przyjął futbolówkę, ale trafił wprost w Kudłę. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już kilkadziesiąt sekund później, gdyż doskonałą okazję zmarnował Takafumi Akahoshi. Bliski wyrównania był też Sebastian Rudol, który strzelał z ostrego kąta na bramkę Zbigniewa Małkowskiego.

Tuż przed przerwą cała Kolporter Arena znowu krzyczała z radości. Uderzeniem przepięknej urody popisał się Nabil Aankour, dlatego Koroniarze na 15-minutowy odpoczynek schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Ale to nie była najładniejsza bramka tego meczu! W 54. minucie po raz drugi do siatki trafił Vanja Marković. I to jak! Serb z powietrza uderzył sprzed pola karnego, czym kompletnie zaskoczył Kudłę. W tym momencie już było wiadomo, że Korona w tym meczu nie straci punktów.

W kolejnych minutach kielczanie pewnie utrzymywali prowadzenie, skutecznie zatrzymując akcje Pogoni. I co najważniejsze wyprowadzali bardzo groźne kontry! Jedną z nich wykorzystał Nabil Aankour, który głową zdobył swoją drogą bramkę.

Pogoń wprawdzie zdołała odpowiedzieć jednym trafieniem Mateusza Matrasa, ale ostatecznie musiała się pogodzić z wygraną Korony 4:1.