Podsumowanie rundy wypożyczonych Koroniarzy

To już ostatnie jesienne spotkania, w których zagrali wypożyczeni piłkarze z Korony Kielce. Na kolejne mecze żółto-czerwoni będą musieli poczekać już do 2017 roku. Jak na przestrzeni całej rundy prezentowali się nasi wypożyczeni?

I liga:

Bartosz Kwiecień (Chrobry Głogów):

Ostatni mecz Chrobrego w tym roku nie był udany, gdyż na wyjeździe drużyna z Głogowa przegrała z wiceliderem GKS-em Katowice 1:2. Decydująca bramkę w 84. minucie zdobył z rzutu karnego były zawodnik Korony Kielce Tomasz Foszmańczyk. Natomiast Bartosz Kwiecień pojawił się wyjściowym składzie Chrobrego, ale z powodu kontuzji został zmieniony przez trenera w 49. minucie spotkania.

„Kwiatek” w tej rundzie prezentował się bardzo dobrze w barwach drużyny z Głogowa. Zawodnik mogący występować na środku obrony i pomocy szybko wywalczył sobie miejsce w składzie. W kilku spotkaniach był też bohaterem swojej ekipy. Ogólnie wystąpił w 16 meczach pierwszoligowych, w których strzelił 3 bramki. Bartek został też sześciokrotnie ukarany żółtymi kartkami. Chrobry natomiast  skończył tę rundę na 12. miejscu w tabeli.

Mariusz Rybicki (Miedź Legnica):

Mecz Miedzi Legnica z MKS-em Kluczbork został przeniesiony na weekend 25-26 lutego 2017 roku, więc legnicki zespół  zakończył ten rok na 7. miejscu w tabeli. Na wiosnę jednak podopieczni Ryszarda Tarasiewicza większość meczów będą grali na własnym boisku, dlatego mogą włączyć się do walki o awans do ekstraklasy.

Mariusz Rybicki był kluczowym graczem Miedzi, gdyż zaliczył 12 spotkań, w tym 10 w pierwszym składzie. Do tego skrzydłowy może się też pochwalić dwiema bramkami. „Ryba” jest wypożyczony do legnickiej drużyny do końca sezonu.

II liga:

Hubert Laskowski, Maciej Załęcki, Piotr Paprocki (Kotwica Kołobrzeg):

Kotwica zakończyła rok cennym wyjazdowym zwycięstwem 1:0 z GKS-em Bełchatów i przerwę w rozgrywkach spędzi na 12. miejscu w tabeli. Z Koroniarzy wystąpił tylko Maciej Załęcki, który pojawił się na boisku w 77. minucie spotkania, kiedy trzeba było utrzymać korzystny rezultat.

Ogólnie to właśnie Maciej Załęcki jak na razie może być zadowolony ze swojej przygody z Kotwicą Kołobrzeg. Środkowy pomocnik wystąpił w 18 spotkaniach (w tym 2 w Pucharze Polski), w których zazwyczaj był zawodnikiem wyjściowej jedenastki. Załęcki dostał też 6 żółtych kartek.

Piotr Paprocki musiał się pogodzić z rolą rezerwowego. Jeśli wchodził na boisko (7 występów), to zdecydowanej większości na końcówki meczów. W pierwszym składzie wybiegł tylko w jednym spotkaniu z Gryfem Wejherowo, ale pechowo z powodu kontuzji musiał zostać zmieniony w 32. minucie. W sumie w tej rundzie rozegrał tylko 142 minuty.

Także Hubert Laskowski może mieć niedosyt. W sumie bowiem zaliczył 7 spotkań, ale pojawiał się na placu gry w samych końcówkach. Zdobył jednak jedną bramkę dla Kotwicy w rywalizacji z Radomiakiem Radom.

Adrian Bednarski (Gryf Wejherowo):

Gdy tylko zdrowie pozwalało, to podstawowym zawodnikiem Gryfu był Adrian Bednarski, który może się pochwalić 12 meczami, zawsze w pierwszym składzie. Środkowy obrońca dostał też 4 żółte kartki, co w jednym spotkaniu skutkowało wykluczeniem z gry jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji. Ekipa z Wejherowa po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową.

III liga:

Paweł Sobolewski (MKS Ełk):

„Sobol” w tej rundzie zagrał 12 pełnych spotkań w trzecioligowym MKS-ie Ełk. W tych rywalizacjach zdobył jedną bramkę i 4 żółte kartki. Pomocnikowi wraz z końcem tego roku wygasa umowa z Koroną Kielce.